"הקמת רשות תקשורת תביא לצמיחה בענף" - מדיה ושיווק - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן
ועדת הרגולציה

"הקמת רשות תקשורת תביא לצמיחה בענף"

רשות התקשורת אמורה לאחד את כל מנגנוני הפיקוח הקיימים כיום בענף: מהפיקוח על התדרים ושוק הטלפוניה והסלולר במשרד התקשורת, ועד הרשות השנייה המפקחת בין השאר על סוגיות תוכן בערוצים המסחריים

תגובות

היוזמה להקמת רשות תקשורת, שתאחד את כל מנגנוני הפיקוח בשוק התקשורת לגוף אחד, נמצאת על הפרק מזה 16 שנה – אך לא מיושמת, בעיקר ממניעים פוליטיים. רק באחרונה מונה למשרד התקשורת השר גלעד ארדן, ובכך ירדו מהפרק הניסיונות - בעיקר מצד משרד האוצר – לייעל את הפיקוח ולהקים רשות תקשורת.

החשיבות של הקמת רשות תקשורת, מודגשת במיוחד בדו"ח הוועדה לייעול מנגנוני הרגולציה בישראל שפורסם היום. לפי הדו"ח, בכל המדינות המפותחות כבר הוקמה רשות תקשורת עצמאית, למעט יפן שמקימה רשות תקשורת בימים אלה. "במדינות המפותחות הוכח כי ישנו קשר ישיר ומובהק בין מידת העצמאות של הרגולטור להיקפי ההשקעות והתפתחות שווקי התקשורת", נכתב בדו"ח.

אורן נחשון

רשות התקשורת אמורה לאחד את כל מנגנוני הפיקוח הקיימים כיום בענף: מהפיקוח על התדרים ושוק הטלפוניה והסלולר במשרד התקשורת, ועד הרשות השנייה המפקחת בין השאר על סוגיות תוכן בערוצים המסחריים. הרציונל להקמת רשות כזו נובע גם ממגמת ההתלכדות בשוק התקשורת – התגבשות של קבוצות תקשורת שפעילות בתחומים שונים, ולכן הפיקוח אמור להיות מרוכז בגוף שיתווה את המדיניות הכוללת, הן בתחום הטלקום והן בתחום התכנים.

הוועדה ממליצה כי תפקידה של הרשות העצמאית יהיו קידום התחרות בשוק והבטחת איכות השירותים; מתן היתרי פעולה בענף וניהול המכרזים; פיקוח וטיפול בהפרות; וקידום טובת הציבור והצרכן. בתחום התכנים, מציעה הוועדה לאחד את שני הרגולטורים הקיימים כיום לתחום השידורים: הרשות השנייה, המפקחת על הערוצים המסחריים - ומועצת הכבלים והלוויין – המפקחת על HOT ו-yes והערוצים הייעודיים. לשני הגופים תוקם מועצת תכנים שתפקח על תחום השידורים ותקדם את היצירה הישראלית. הצעה מעין זו כלולה כיום בטיוטת חוק ההסדרים, כצעד ראשון לקראת הקמת רשות תקשורת.

הוועדה ממליצה כי הרשות תישאר עצמאית, אך תפעל בשקיפות תוך פרסום פרוטוקולים ודו"חות פעילות. הוועדה קובעת כי הקמת הרשות העצמאית אפשרית גם כיחידת סמך ממשלתית וגם כתאגיד סטטוטורי, אך צריכות להיות בידה כל הסמכויות לעצמאותה. מעל המועצה יכהן שר ממונה שיהיה אחראי על קביעת מדיניות במשרד שייקרא "טכנולוגיות המידע ומדיניות התקשורת".

"הקמת רשות תקשורת במודל המתואר תעמיד את הרגולציה בישראל בסטנדרט המקובל במדינות מפותחות, וצפויה להביא לשיפור משמעותי בשוק לטובת כלל האזרחים וצמיחתו של ענף התקשורת הישראלי", נכתב בדו"ח הוועדה.תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם