מיקי לוי כינה החרדים "טפילים" - והתנצל; ישי: "זה נאמר בגרמניה ב-1942"

לוי בראיון לרדיו קול ברמה: ״אם לא יהיה תקציב סקטוריאלי זה יחייב את החרדים לצאת לשוק העבודה; משהו משתנה וחייבים לשאת בנטל, אי אפשר להיות טפילים״

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

סגן שר האוצר, מיקי לוי, כינה הבוקר בשידור רדיו את המגזר החרדי ״טפילים״ - אך לאחר מכן ביקש לחזור בו והתנצל על ההתבטאות. לוי התראיין הבוקר בתוכנית האקטואליה ברדיו קול ברמה בהגשת מרדכי לביא.

להאזנה:

בראיון התייחס לוי לחקיקה של משרד האוצר לקצץ את תקציבי מוסדות החינוך שאינם מלמדים ליבה.

לוי נשאל אם הוא יודע איזו גזירות יפילו על החרדים ואמר כי ״הנטל הכלכלי של אחזקת המשפחה אינו יכול ליפול על המדינה... אני רוצה להזכיר שבה קהילות החרדיות באירופה גם למדו וגם עבדו. זה לא סותר. ניתן לשלב עבודה ולימודי תורה״.

לביא אמר ללוי: ״אם אנשים כמוכם סבורים כי באמצעות הכיס תצליחו לשנות את החרדים אתם מנותקים מהמציאות. מי שחושב ככה צריך ללמוד ליבה מחדש״. בתגובה ענה לוי: ״אם לא יהיה תקציב סקטוריאלי זה יחייב את החרדים לצאת לשוק העבודה... משהו משתנה וחייבים לשאת בנטל, אי אפשר להיות טפילים״.

לביא שאל: ״אתה באמת חושב שאני טפיל?״ ולוי התנצל על ״המילה המיותרת״ והוסיף כי ״אי אפשר לנצל יותר את המדינה״. לדברי לוי, ״המילה נאמרה בעידנא דריתחא״ וביקש לחזור בו מההתבטאות.

ח"כ אלי ישי (ש"ס) הגיב לדברי לוי ואמר: "זה מדאיג אותי שבישראל 2013 נאמרים דברים כמו בגרמניה 1942. אם אמירות דומות כמו שאמר סגן השר היו נאמרות במדינה אחרת ע"י חבר פרלמנט אירופאי על הקהילה היהודית, הייתה הארץ מזדעזעת ובצדק. לצערי, התנהלותו של שר האוצר ויו"ר יש עתיד, נותנת לגיטימציה ומעודדת המשך הפגיעה בציבור החרדי - פגיעה שידוע כיצד מתחילה אך לא כיצד תסתיים. במקומות אחרים בעולם קוראים להתנהלות ולהתנהגות הזו - אנטישמיות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker