תובענה משמעתית נגד משה נסטלבאום: הטריד עובדים הומואים

על פי הנטען נהג מנהל החדשות בערוץ 1 לומר לשני העובדים משפטים כגון "אני אפתח לך מטריה בתחת", "לידך אני צריך ללבוש תחתוני פח" ואף ניסה להעביר אחד מהם לתפקיד המתאים לו פחות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים45

אגף המשמעת בנציבות שירות המדינה הגיש אתמול לבית הדין למשמעת של עובדי המדינה תובענה משמעתית נגד משה נסטלבאום, מנהל חטיבת החדשות בערוץ הראשון. נסטלבאום מואשם בין היתר בהטרדה מינית של שני עובדים בכירים ברשות השידור על רקע נטייתם המינית. על פי הנטען נהג נסטלבאום לומר לשני העובדים משפטים כגון "אני אפתח לך מטריה בתחת"; "לידך אני צריך ללבוש תחתוני פח".

ממונה על המשמעת בנציבות ליו"ר רשות השידור המליץ לשקול את העברתו של נסטלבאום מתפקיד ניהולי בכפוף לשימוע. בנוסף, ביקש לעדכן בדבר את ועדת המכרזים שדנה במועמדותו לתפקיד מנהל הטלוויזיה.

משה נסטלבאוםצילום: דני שטרק

התובענה נגד נסטלבאום, המועסק כ-40 שנה בתפקידים שונים ברשות השידור כוללת שני אישומים, על פי האישום האחד "בהזדמנויות רבות ושונות לאורך שנות עבודתו המשותפת של עם שני עובדים ברשות השידור, נהג לכנותם ולהתבטא כלפיהם באמירות בוטות ומעליבות בקשר לנטייתם המינית וזאת הן בנוכחותם והן בפני עובדים אחרים ברשות ושלא בנוכחותם".

על פי התובענה, נסטלבאום "המשיך בהתבטאויות אלו, אף לאחר שמונה לשמש כמנהל חטיבת החדשות, ושימש כמנהלו הישיר של אחד מהעובדים". עוד נכתב כי לא חדל מהתבטאויותיו למרות ששני העובדים פנו אליו וביקשו ממנו, במספר הזדמנויות לאורך השנים, שיחדל מכך.

כמו כן, נטען כי "בהזדמנויות רבות ושונות, נהג נסטלבאום להתבטא באמירות בוטות וגזעניות ביחס לציבור ההומוסקסואלים ובין היתר נהג לומר ביחס לבעלי נטייה מינית זו כי לא ניתן לסמוך עליהם וכי הם תוקעים סכין בגב". על פי התובענה במעשיו אלה עבר נסטלבאום בין היתר על החוק למניעת הטרדה מינית וכמו כן התנהג התנהגות שאינה הולמת עובד מדינה ושעלולה לפגוע בתדמיתו ובשמו הטוב של שירות המדינה.

על פי האישום השני "בתחילת חודש פברואר 2012, הורה נסטלבאום כי אחד משני העובדים יפסיק להגיש תוכנית בהנחייתו ובסמוך לאחר מכן הציע לו שני תפקידים חלופיים. "שתי ההצעות שהציע נסטלבאום לאותו עובד לא הלמו את כישוריו, את רמת תפקידיו הקודמים ואת היקף עבודתו הקודם ובנסיבות אלו הוא דחה אותן". נטען.

"מהמועד בו חדל אותו עובד להגיש את התוכנית ועד למועד הגשת התובענה, פעל נסטלבאום בדרכים רבות ומגוונות על מנת לפגוע בו, למנוע ממנו כל תעסוקה ברשות". נכתב. בנוסף, "דאג לכך שאיש מבין עובדי חטיבת החדשות ברשות, לא יעניק לאותו עובד מטלות או תעסוקה כלשהי, וכל האמור חרף העובדה שהוא מוערך כאיש מקצוע טוב ומקצועי ביותר ברשות".

על פי התובענה החל מפברואר 2012 ועד לפתיחה בחקירה כנגדו שיגר נסטלבאום מכתבי תלונה רבים כנגד אותו עובד וזאת לגורמי הנהלה בכירים שונים ברשות. לגבי אותו עובד נכתב כי "במהלך שנות עבודתו של אותו עובד ברשות, מעולם לא נערך לו הליך משמעתי כלשהו. חרף האמור, במהלך התקופה שבין חודש פברואר 2012 לחודש נובמבר 2012 הוא זומן לארבעה בירורי משמעת שונים, כולם ביוזמתו של נסטלבאום". 

כמו כן, "לאחר חודש פברואר 2012, נהג נסטלבאום להנחות גורמים שונים ברשות שלא לצלם ולא להציג על המסך את אותו עובד, באירועים אותם הנחה וזאת בין היתר בסיקור אירוע לקראת האולימפיאדה".

עו״ד יוסי כהן מסר בשמו של נסטלבאום: "ההר הוליד עכבר. הרשות חקרה עשרות עדים במשך זמן רב הגישה תובענה שעל פניה מביישת את כותבה. התובענה מנוסחת ברשלנות, וכלל לא מובן מדוע הוגשה. כמובן שאנקוט בכל ההליכים המתחייבים לבדוק את המניעים מאחורי הגשת התובענה ומדוע הנציבות החלה בחקירה שלושה ימים לפני ועדת האיתור, למרות שהתלונה היתה בידיה זמן רב קודם לכן. עוד אבקש לבדוק מה עשתה הנציבות ומחלקת החקירות שלה כנגד העבירות לכאורה הרבות, הקשות והמתמשכות שמבצע המתלונן מדי יום. כמובן שננקוט בכל האמצעים על מנת להביא לביטול תובענה פרדוקסלית זו״.

מרשות השידור לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker