תביעת הדיבה של בועז הרפז: מרגלית וברגמן ביקשו הליך בדלתיים סגורות

הרפז, אחד הכוכבים הראשיים בספר שפירסמו העיתונאים דן מרגלית ורונן ברגמן, הגיש בתחילת השנה תביעת דיבה בסכום של 2.7 מיליון שקל נגד השניים ונגד הוצאות הספרים כנרת זמורה ביתן ודביר

נתי טוקר

העיתונאים דן מרגלית ורונן ברגמן, שפירסמו את הספר "הבור: הסודות האפלים מאחורי משבר המנהיגות החמור בתולדות צה"ל", ביקשו לקיים בדלתיים סגורות את הדיון בתביעת הדיבה שהגיש נגדם בועז הרפז. בשלב זה, בית המשפט אישר כי יחול צו איסור פרסום על כתב ההגנה, שעדיין לא הוגש.

הרפז, אחד הכוכבים הראשיים בספר, הגיש בתחילת השנה תביעת דיבה בסכום של 2.7 מיליון שקל נגד השניים ונגד הוצאות הספרים כנרת זמורה ביתן ודביר. לטענת הרפז, הספר מכיל דברי לשון הרע והשמצות עליו.

ברגמן ומרגלית פנו בשבוע שעבר לבית המשפט בבקשה לקיים את הדיון בדלתיים סגורות. "לצורך הגנתם, בכוונת הנתבעים להביא ראיות להוכחת אמיתות פרסומים אלה, והדבר יחייב, מטבע הדברים, הבאת ראיות הנוגעות לסיכון הביטחוני שנגרם בשל מעשיו ומחדליו של התובע", נכתב בבקשה. "לא מן הנמנע שהדבר יחייב חשיפת שמות של יחידות בצה"ל".

דן מרגליתצילום: טס שפלן

עוד נכתב בבקשה כי "לנתבעים, שהם עיתונאים, אין כמובן כלים להעריך מהי מידת הפגיעה שתיגרם לביטחון המדינה היה והתיק ידון בפומבי. עם זאת, יודעים הנתבעים לומר כי הצנזורה הצבאית, אליה הוגש הספר טרם פרסומו, מצאה לנכון למנוע פרסום של פרטים מסוימים שייתכן ויהיה צורך לחושפם במהלך ההליך... הנתבעים, שבעבודתם העיתונאים נאבקים למען 'זכות הציבור לדעת', מעדיפים כמובן שהתיק ידון בפומבי בדלתיים פתוחות, אולם מטעמי זהירות, לאור העובדה שקיימת אפשרות שפרסום הפרטים הביטחוניים יוביל לפגיעה בביטחון המדינה, מוצאים הנתבעים לנכון להגיש בקשה זו".

בית המשפט לא אישר את הבקשה לקיים את הדיון כולו בדלתיים סגורות, וקבע כי הדבר ייפסק בהמשך, ואולם אישר כי יחול צו איסור פרסום על כתב ההגנה, שיוגש עד 23 במארס. את התביעה הגיש עו"ד צבי גלמן ממשרד אריאל שמר. את הנתבעים מייצגים עורכי הדין רון ברקמן, דוד זילברבוים, יפעת מרום ויאיר לדר ממשרד ברקמן וקסלר בלום. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker