ערוץ 10 מתכוון לתבוע מרשת 35 מ' ש' על העברת התוכנית "הישרדות" - מדיה ושיווק - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ערוץ 10 מתכוון לתבוע מרשת 35 מ' ש' על העברת התוכנית "הישרדות"

בית המשפט דחה את בקשת רשת לבטל את צווי המניעה הזמניים נגד הזכיינית שהורו לה שלא להתחיל בפעילויות להפקת התוכנית "הישרדות" אצלה, והשאיר אותם על כנם עד לסיום ההליכים המשפטיים

תגובות

ערוץ 10 מתכוון לתבוע 35 מיליון שקל מזכיינית ערוץ 2, רשת, בעקבות פעילותיה בכל הקשור להעברת זכויות התוכניות "הישרדות" לידיה. עם זאת, בית המשפט דחה את בקשת ערוץ 10 לשלב כבר כעת את התביעה הכספית במסגרת התביעה שכבר  מתנהלת נגד רשת, והודיע כי ידון בהמשך בנוגע לבקשה לפיצול סעדים והוספת תביעה.

במקביל, בית המשפט דחה את בקשת רשת לבטל את צווי המניעה הזמניים נגד הזכיינית שהורו לה שלא להתחיל בפעילויות להפקת התוכנית "הישרדות" אצלה, והשאיר אותם על כנם עד לסיום ההליכים המשפטיים.

אמיל סלמן

זכויות התוכנית "הישרדות" היו במשך שש עונות בידי ערוץ 10, עד שרשת הודיעה ב-2012 כי רכשה את זכויות התוכנית מידי חברת CASTAWAY הבריטית. מנגד, ערוץ 10 הגיש תביעה לבית המשפט לבטל את ההסכם בין רשת ל-CASTAWAY, בטענה כי החברה הבריטית חתומה על חוזה למו"מ בלעדי עם ערוץ 10 לעונה נוספת, ולא מקובל להעביר תוכנית מערוץ לערוץ. כעת טוען גם ערוץ 10 כי נגרמו לו עד כה נזקים של 35 מיליון שקל מאי שידור התוכנית.

בשבועות האחרונים הגישה רשת בקשה לדחות על הסף את תביעת ערוץ 10, בטענה כי הערוץ פעל באותן דרכים כאשר העביר לידיו את התוכנית "כלבוטק", ששודרה ברשת במשך 14 שנה, יחד עם מינוי המגיש רפי גינת למנכ"ל ערוץ 10. מנגד, ערוץ 10 טען לבית המשפט כי רשת דווקא בירכה את גינת לאחר שנודע על העברת "כלבוטק", וכעת היא "הופכת את עורה כזיקית".

ערוץ 10 אף צירף תמונה של עציץ וברכת איחולים ששיגר מנכ"ל רשת, אבי צבי, לגינת, וכן ציטט ברכות של צבי שכתב בחשבון הטוויטר שלו. רשת הגיבה לטענה זו וטענה כי אין כל קשר בין ההתנהלות ה"ג'נטלמנית" כלפי גינת לבין המחלוקת המשפטית.

בבקשה של רשת לדחייה של צווי המניעה נטען כי "צו המניעה אינו מאפשר לרשת להמשיך בהפקת התוכנית 'הישרדות', והוא מונע ממנה, בית היתר, להשלים את 'החור' שנוצר בלוח השידורים שלה כתוצאה ממעברה של 'כלבוטק' באופן מפתיע וב'מחשכים' (כלשונו של ערוץ 10) לערוץ 10".

אתמול הגישה רשת גם בקשה לביטול צווי המניעה הזמניים, בעקבות המקרה של "כלבוטק", ואולם השופט גדעון גינת מבית המשפט המחוזי קבע כי "השאלה כיצד נהגה התובעת בקשר לתוכנית טלוויזיה שונה מזו הנדונה בענייננו, אינה בהכרח רלוונטית לשאלות שבמחלוקת במשפט הנוכחי. אני מניח שלגבי כל תוכנית חלים תנאים מוסכמים שונים, ולא הרי היחסים בין הנוגעים בדבר בקשר לתוכנית א', כיחסים שבין אלה הקשורים לתוכנית ב'. אם התנהגות התובעת בקשר לתוכנית 'כלבוטק' רלוונטית לענייננוּ, הרי יובאו הדברים במסגרת ההליך העיקרי".

השופט קבע שני מועדים לדיונים בהמשך המשפט, ב-3 וב-7 ביולי, שבהם גם יזומנו להעיד נציגי חברת CASTAWAY הבריטית.

עו"ד ברוך כצמן, המייצג את ערוץ 10, מסר: "מדובר בכרוניקה של כשלון ידוע מראש. ניסיון נוסף של רשת להסיר את צווי המניעה הזמניים נכשל כשלון חרוץ. בית המשפט סילק על הסף, כפי שהתבקש על ידי ערוץ 10, את בקשתה המוזרה של רשת לכרוך ולערבב מין בשאינו מינו. מרשתי מקווה שזהו הניסיון האחרון בהחלט של רשת לערער על החלטות שיפוטיות חלוטות. הגיע העת, אחרי כל המפלות המשפטיות, שרשת תשלים עם העובדה שאין מקום להתנהלות מן הסוג שכבר הוקעה על ידי בית המשפט. לא ניתן לפעול במחשכים, בחוסר תום לב ושהעניין 'יעבור' ללא התערבות משפטית. חבל שרשת לא קראה ביתר עיון את המכתבים הראשונים שנשלחו אליה בנושא. היה נחסך, בין היתר, זמן רב וכסף".

מרשת נמסר בתגובה: "בית המשפט דחה את ניסיון ערוץ 10 לסבך, ולהאריך בחוסר תום לב את ההליכים המשפטיים, זאת תוך ניצול לרעה של צו המניעה שחל על רשת. בית המשפט הטיח ביקורת בערוץ 10, על כך שרק היום 'נזכר' לתבוע נזקים כספיים. בית המשפט קבע כי טענותיה של רשת  בעניין 'כלבוטק', ומעבר הפורמטים יידונו במסגרת הדיון העיקרי שיתקיים במהלך יולי ובכך דחה ניסיונות ערוץ 10 לסלק על הסף טענות אלה תוך היתלות בענפי עציץ, כרטיס ברכה וציוץ בטוויטר".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם