עקב מאבק בין הנאמנים לבן צבי: עובדי ההפצה של מעריב לא קיבלו שכר

כ-900 עובדי ההפצה של עיתון מעריב לא קיבלו את משכורות חודש ינואר ■ נציגי הנאמנים טוענים כי הנהלת מעריב הנוכחית היא שאחראית להעביר את המשכורות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

כ-900 עובדי ההפצה של עיתון מעריב לא קיבלו את משכורות חודש ינואר. העובדים פנו הן להנהלת מעריב והן לנאמני העיתון, אך בשלב זה כל צד משליך את האחריות על צד אחר, והעובדים חוששים שלא יקבלו כלל את שכרם. עיכוב משכורות נרשם החודש בקרב כל עובדי מעריב. עם זאת, מנכ"ל העיתון, ישראל גולדשטיין, שיגר מייל לעובדים שבו הסביר כי עקב תקלה טכנית חל עיכוב בתשלום המשכורות והן ייכנסו לכל המאוחר ביום שלישי.

בכל הקשור לעובדי ההפצה, המצב מורכב יותר. החברה, גל מעתון, מנוהלת בשלב זה על ידי הנאמנים תחת פירוק. עד חודש זה שולמו המשכורות במועדן על ידי הנאמנים באמצעות תשלום שהעביר בן צבי לנאמנים במסגרת ההתחשבנות השוטפת בין הצדדים. ואולם כעת טוענים במעריב כי אין לבן צבי מחויבויות כספיות נוספות, והנאמנים הם אלה שצריכים לדאוג להעברת המשכורות לעובדי ההפצה. "מעריב לא חייב היום שקל לנאמנים", אמר מקורב לעיתון. 

שלמה בן צבי. התחייב להעסיק את עובדי ההפצה בהתאם לתנאי שוק תחרותייםצילום: מוטי קמחי

מנגד, עובדי ההפצה פנו לנציגי הנאמנים, ואלה הבהירו להם בצורה חד משמעית כי האחריות לתשלום המשכורות היא של הנהלת מעריב הנוכחית, והיא זו שלא העבירה את התשלום כנדרש. "בן צבי צריך לשלם לכם את הכסף, והוא זה שלא העביר את התשלום. תפנו אליו", אמרה נציגת הנאמנים לעובדי ההפצה.

העיתוי של אי תשלום המשכורות רגיש במיוחד. מחר בבוקר יסתיים מועד הקפאת ההליכים של מעריב, וייערך אצל השופטת ורדה אלשיך דיון בעניין. הנושא שעמד עד כה על הפרק הוא הניסיונות לנהל מו"מ בין בן צבי לעובדי ההפצה כך שלפחות 600 מעובדי ההפצה של מעריב ימשיכו להיות מועסקים. בהסכם לרכישת מעריב התחייב בן צבי להעסיק את עובדי ההפצה של העיתון בהתאם לתנאי שוק תחרותיים, ואולם הצדדים עדיין לא הגיעו להבנות, ובן צבי עשוי לשכור חברת הפצה אחרת.

גורמים מטעם חברת ההפצה הביעו היום חשש כי אי תשלום המשכורות נועד בין השאר כדי להפעיל עליהם לחץ להוריד את הצעת המחיר שלהם לבן צבי, ולהגיש לבית המשפט הסכם חתום בין הצדדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום