הפתעה: קבוצת AM:PM-קרביץ פרשה מהמירוץ לרכישת אופיס דיפו

כעת נותרו במירוץ שתי קבוצות: פישביין-רוזנהויז-למדן עם הצעה של 35 מיליון שקל ואבי מלכה עם 42 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

קבוצת AM:PM וקרביץ פרשה הלילה במפתיע מהמירוץ לרכישת אופיס דיפו של המשביר לצרכן שבהקפאת הליכים.

הפרישה הפתיעה את כל המעורבים, שכן בשבוע האחרון הודיע הקבוצה כי היא משפרת את הצעתה הכספית לכדי 38.5 מיליון שקל ואף שלחה באמצעות עו"ד ליאור פרי מכתב לעובדי אופיס דיפו, המיוצגים על ידי עו"ד  ליזה חדש, המבהיר כי תמשיך להעסיק 80% מהם. הקבוצה כוללת את מייסדי AM:PM לשעבר, האחים בלינקס וגיא אדרי, בעל השליטה בקרביץ אלון רונן והחברות בנדא מגנטיק ודאטא פול. גם הנאמנים התרשמו מרצינותה של הקבוצה וביום שני בלילה אף המליצו עליה לבית המשפט כאחת מהקבוצות המומלצות לרכישת החברה.

חנות קרביץצילום: עופר וקנין

כעת, נותרו במירוץ הקבוצה של מייסד אופיס דיפו בישראל, צחי פישביין, מנכ"ל שופרסל לשעבר, אפי רוזנהויז, וחן למדן, מנכ"ל חברת השילוח אוריין, שהציעו 35 מיליון שקל ושהצעתם הוגשה על ידי הנאמנים לבית המשפט והקבוצה של אבי מלכה. הדיון בעניין ייערך בבית המשפט ביום שני.

באופן חריג, הנאמנים היו חלוקים בנוגע להצעת הקבוצה של אבי מלכה, בעלי רשתות האופנה ml וג'אמפ. הנאמן עו"ד פורר הגיש לבית המשפט גם את ההצעה של מלכה וטען שצריך לשקול אותה עקב היותה הגבוהה ביותר - 42 מיליון שקל בצירוף ערבות בנקאית של 10 מיליון שקל, שמלכה אף מסכים להגדילה ל-15 מיליון שקל. מנגד, הנאמן השני עו"ד ישראל בכר לא המליץ על הקבוצה של מלכה. לדברי מקורב להליך ההתמחרות, מזרחי טפחות, הנושה הגדול של אופיס דיפו, לא בטוח באיתנות הפיננסית של מלכה ועו"ד בכר מונה כנאמן מתוקף תפקידו כבא כוח מזרחי טפחות ולכן אינו תומך בבחירה במלכה כרוכש. בנוסף, קבוצת הקניונים מליסרון מתנגדת למלכה כרוכש. הקבוצה המשכירה 8 חנויות לאופיס דיפו, טוענת להפרות חוזרות של מלכה וכי הנושא אף נמצא בהליכים משפטיים.

לדברי חניתה גיא מחברת דאטא פול, שהתמודדה כחלק מקבוצת AM:PM וקרביץ: "ראינו שהנושא הזה יגרר בבית המשפט תקופה ויש עוד הרבה עסקות טובות אחרות שאפשר לעשות. מסתמן שהכוחות הפועלים בפרשיית רכישת אופיס דיפו הם למי יש עורך דין יותר טוב או למי יש קשרים יותר טובים. בכל יום שעובר אנחנו מפספסים את רצפת המכירה והעובדים הופכים יותר ויותר מדוכאים כך שבסוף הרוכש יצטרך להרים אותם מהרצפה".

כפי שנחשף באתר  TheMarker, מלכה הגיש ביום שני לבית המשפט בקשה עם טענות חריפות כנגד נאמני החברה ומזרחי טפחות, הנושה הגדול של אופה דיפו. מלכה ביקש לבטל את החלטת הנאמנים ולקבוע שהקבוצה שלו היא הזוכה בהתמחרות על החברה. עו"ד עודד שטייף, המייצג את קבוצת מלכה, טען בבקשה שהליך התמחרות "נוהל באופן תמוה, העולה כדי מעילה גמורה של הנאמנים באמון המשתתפים בהליך זה".

לדבריו, רוזנהויז טען בישיבת ההתמחרות כי לא ישפר את הצעתו אך מאוחר יותר באותו היום הודיע הנאמן עו"ד בכר כי רוזנהויז ופישביין הגישו הצעה משופרת. לדברי עו"ד שטייף, הדבר נעשה למרות שהליך הההתמחרות כבר הסתיים. לדבריו, זו לא הפעם היחידה שקבוצת פישביין רוזנהויז ניהלה משא ומתן פסול מול הנאמנים ושיפרה כך הצעותיה.

צבי פישבייןצילום: ראובן שוורץ

טענות הושמעו בבקשה גם נגד מזרחי טפחות. בבקשה נטען שהנאמן עו"ד פורר פנה לעורך הדין של מלכה ואמר לו שההצעה שהובאה לאישור הבנקים היתה של מלכה אולם מזרחי טפחות אמר שאינו מוכן לרכישת החברה על ידי קבוצת מלכה משום שאין לו אמון בה אך נתן לה להמשיך בתהליך כדי שקבוצת פישביין תעלה את הצעתה.

גם עו"ד שולי גולדבלט, המייצג את אופיס דיפו מטעם קבוצת המשביר לצרכן, עובד על בקשה לבית המשפט למינוי מפרק חוקר, שיבדוק את התנהלות פישביין בחודשים האחרונים ובעת שניהל את החברה.

לדברי עורך דין ליאור פרי, המייצג את קבוצת AMPM-קרביץ, "היתה טיוטה מוסכמת עם פישביין ואיתנו ואנחנו סברנו שהנאמנים ימליצו על הצעה מוסכמת ובית המשפט והכנ"ר יבחרו באחת ההצעות. אולם אבי מלכה הגיש בקשה לבית המשפט לבטל ההתמחרות ולהכריז עליו כזוכה וגם הנאמנים בינם לבן עצמם היו חלוקים. עו"ד פורר אומר שמבחינתו יש שלוש קבוצות ראויות ואילו עו"ד בכר סבור כי יש רק שתי קבוצות ראויות, ואנחנו ביניהן, ומבחינתם שתהיה עוד התמחרות בבית משפט. נראה שהנושא הולך לדיונים מטורפים בבית משפט וכל יום שעובר יש הפסדים מטורפים של הרשת ולכן הקבוצה שאני מייצג אמרו שהם מעדיפים לעצור את התהליך מבחינתם.

"הפרישה שלנו לא נובעת מחשש שהממונה על ההגבלים העסקיים לא יאשר את העסקה בגלל הקשר של קרביץ כי קרביץ מחזיקה רק 15% מהקבוצה ובנוסף אושרו עסקות הרבה יותר בעייתיות כמו רכישת אייס על ידי אלקטרה, כך שאין סיבה שלא היו מאשרים את רכישת אופיס יפו על ידי קבוצת AM:PM-קרביץ".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום