מסתמן: מועצת הכבלים תאשר בקרוב את ערוץ המורשת

למכרז של מועצת הכבלים והלוויין ניגשה רק קבוצה אחת, בראשות מנכ"ל רשות השידור לשעבר מוטי שקלאר ■ המשקיע בקבוצה הוא איש העסקים יצחק מירילשווילי, בנו של איש העסקים הגיאורגי-יהודי מיכאיל מירילשווילי

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מועצת הכבלים והלוויין צפויה לאשר בשבועות הקרובים את עלייתו לאוויר של הערוץ הייעודי למורשת ישראל. למכרז ניגשה רק קבוצה אחת, בראשות מנכ"ל רשות השידור לשעבר מוטי שקלאר. המשקיע בקבוצה הוא איש העסקים יצחק מירילשווילי, בנו של איש העסקים הגיאורגי-יהודי מיכאיל מירילשווילי.

בשלב זה בודקים במועצה האם הקבוצה עומדת בתנאי הסף בכל הנוגע לסוגיית הבעלות על הערוץ. לפי תנאי המכרז, 51% מהבעלות צריכה להיות בידי ישראלים. מכיוון שחלק ממניות הערוץ יוחזקו בנאמנות, אנשי הקבוצה נדרשו להבהיר למועצה כי השליטה בערוץ תהיה בידיים ישראליות. לאחר מכן תבדוק המועצה את הצעות הקבוצה בכל הנוגע להשקעה בתוכן - הליך פורמלי שלא אמור להוות בעיה - והנושא יעלה לשולחן מועצת הכבלים לאישור סופי בשבועות הקרובים.

מוטי שקלארצילום: אמיל סלמן

המכרז הוא עבור ערוץ ייעודי שניזון מפרסומות, כחלק מחמשת הערוצים הייעודים בכבלים ובלוויין - ערוץ המוסיקה (ערוץ 24 הפועל כיום בשליטת קשת), הערוץ ברוסית (ערוץ 9 בבעלות לב לבייב), הערוץ בשפה הערבית (שעלה לשידור באחרונה) וערוץ החדשות (שמכרז קודם להפעלתו נכשל). בהתאם להצעת החוק, הערוצים הייעודיים אמורים לעלות לאוויר בהמשך לפלטפורמת עידן פלוס.

את המכרז פרסם היו"ר היוצא של מועצת הכבלים והלוויין, ניצן חן. היועצת למועצה בעניין זה היא יו"ר הרשות השנייה לשעבר, נורית דאבוש. מכרז דומה יצא לדרך ב-2005 שבו זכו אז שלמה בן צבי ועמי גניגר, אך בסופו של דבר נשלל מהם הזיכיון לאחר שלא הצליחו לעמוד בתנאי המכרז.

בקבוצה חברים גם המוסיקאי ואיש רשות השידור יהורם גאון; מנכ"ל ערוץ הספורט לשעבר אבי בר; ואיש ההון סיכון שלמה קאליש, שמייעץ למירילשווילי. למכרז ייעץ גם העיתונאי שאול מייזליש.

מחויבויות התוכן של הערוץ להפקות מקומיות יכללו 3 מיליון שקל בשנה הראשונה, שיעלו בהדרגה עד 8 מיליון שקל בשנה הרביעית. כללי הרגולציה יחייבו את הערוץ להשקיע 10% מסך ההשקעה השנתית בתוכן להפקות מקומיות של דרמות או תעודה. המתמודדים במכרז יצטרכו להציג הון עצמי של 24 מיליון שקל, לצד 3 מיליון שקל ערבויות לקיום תנאי הרישיון ו-300 אלף שקל ערבויות לקיום תנאי המכרז.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker