ההישג של "מאסטר שף": צפייה במגזר הערבי זינקה ב-500%

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

כך מחברים את המגזר הערבי לטלוויזיה: ההישג בגמר התוכנית "מאסטר שף" אתמול, שהגיע לרייטינג של 43% בכלל האוכלוסייה ו-1.45 מיליון צופים, ונהפך למשדר הנצפה ביותר ב-13 השנה האחרונות והשני מאז תחילת המדידה - לא הגיע רק מקהל הצופים השגרתי של התוכנית. הפעם, זכיינית ערוץ 2 קשת הצליחה לסחוף קהל חדש - המגזר הערבי. בפרק הגמר אתמול נרשם זינוק בשיעור הצופים המוסלמים בתוכנית. הסיבה היא, כמובן, המשתתפת בגמר סלמה פיומי, בת 27, תושבת כבר קאסם.

מספר צופים מוסלמים

לפי נתוני ועדת המדרוג לטלוויזיה עבור TheMarker, בעוד שבגמר העונה השנייה של "מאסטר שף", שהגיע לרייטינג של 40.5% בכלל האוכלוסייה, צפו 23 אלף איש המגדירים עצמם כמוסלמים, בגמר התוכנית אתמול צפו 121 אלף מוסלמים - גידול של יותר מ-500%. הגידול בצפייה בקרב המוסלמים בא לידי ביטוי גם בחלקם מתוך סך הצופים. בעוד שבעונה השנייה שיעור הצופים המוסלמים בגמר היה רק 1.6% מכלל הצופים, בגמר הנוכחי שיעורם הגיע ל-8.3% מכלל הצופים.

פיומי, שהגיעה למקום השני, הודחה במהלך העונה מהתוכנית, אך שבה אליה לקראת סופה באמצעות "גלגל הצלה". נתוני הצפייה מראים כי גם במהלך העונה השלישית, שרשמה רייטינג ממוצע של 34% בכלל האוכלוסייה, חל גידול בקרב הצופים המוסלמים בתוכנית. 17 אלף מוסלמים צפו בממוצע בתוכנית בעונה השנייה (שרשמה רייטינג ממוצע של 28.2% בכלל האוכלוסייה) לעומת 44 אלף צופים בעונה השלישית - גידול של כ-260%.

התפלגויות דת

נתוני הצפייה של המגזר הערבי אמנם מעידים על הצלחה לחבר אוכלוסיה חדשה למדורת השבט של ערוץ 2, אך אין להם משמעות כלכלית עבור הזכיינית קשת. הנתונים שלפיהם נקבע המחיר לנקודת רייטינג לפרסום בתוכנית נשענים על שיעור הצפייה באוכלוסייה היהודית בלבד (46.6% בגמר העונה השלישית) ולא על שיעור הצפייה במגזר הערבי. הסיבה לכך היא שהמפרסמים ומשרדי הפרסום אינם מעוניינים לכלול את המגזר הערבי בתוך שיטת התמחור משום שהם כלל אינם מייעדים את הפרסום לבני מגזר זה.

לצד הנתונים החיוביים, ההשתתפות של פיומי ב"מאסטר שף" גררה מחזות לא נעימים. עמוד הפייסבוק של "מאסטר שף", שהיה פעיל לאורך כל העונה עם כחצי מיליון לייקים וכ-45 אלף תגובות, הוצף בתגובות גזעניות נגד פיומי, לצד תגובות שחיזקו את ידיה. חלק מהתגובות הבעייתיות נמחקו על ידי מפעילי הדף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker