Castaway לא תחויב לנהל מו"מ עם ערוץ 10 על "הישרדות" - מדיה ושיווק - TheMarker

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

Castaway לא תחויב לנהל מו"מ עם ערוץ 10 על "הישרדות"

בית המשפט העליון הפך את החלטת המחוזי, אך השאיר על כנו את צו המניעה האוסר על רשת להתחיל בהיערכות להפקת העונה השביעית של "הישרדות"

6תגובות

שופט העליון, נועם סולברג, הפך היום חלקית את החלטת בית המשפט המחוזי בעניין הבקשה לסעד זמני של ערוץ 10 נגד זכיינית ערוץ 2 - רשת בנוגע לקרב על התוכנית "הישרדות".

השופט השאיר על כנו את צו המניעה האוסר על רשת להיערך להפקת התוכנית, אך לא חייב את חברת ההפקה הבריטית Castaway, המחזיקה בזכויות "הישרדות", לנהל מו"מ עם ערוץ 10. בנוסף, החליט סולברג לחייב את ערוץ 10 להפקיד עירבון של מיליון שקל.

הקרב בין ערוץ 10 לרשת הוכרע עד כה לטובת ערוץ 10, כאשר בית המשפט המחוזי קיבל את הבקשה לסעד זמני של ערוץ 10 וקבע בדצמבר 2012 כי Castaway תחויב לקיים מו"מ בתום לב עם ערוץ 10 להפקת העונה השביעית של "הישרדות", ובמקביל "רשת תימנע בתקופה האמורה מביצוע כל פעולה או התקשרות עם גורם רלוונטי בנוגע להפקה או שידור של הפורמט האמור".

ערוץ 10, ששידר את "הישרדות" במשך שש עונות, טען כי ההסכם שנחתם בין Castaway לרשת אינו תקף, שכן לערוץ אופציה לניהול מו"מ בלעדי במשך שלושה חודשים. מנגד, ב- Castaway וברשת טענו כי ערוץ 10 הפר הסכמים בנוגע לזיכיון, לא שילם את חובות במועד וויתר על אופציה לשידור העונה השביעית.

"שגה בית משפט קמא כאשר נעתר לבקשת ערוץ 10והעניק צו עשה זמני האוכף על Castaway לנהל עם ערוץ 10 משא ומתן בהתאם לסעיף האופציה", נכתב בפסק העליון. "סעד זה מעורר מספר קשיים מהותיים... מקרים רבים בעבר עמד בית משפט זה על כך שאין לכפות על צדדים להסכם שיחסיהם עלו על שרטון להמשיך ולקיים שיתוף פעולה עסקי בניגוד לרצונם במסגרת בקשה לסעדים זמניים".

השופט סולדברג התייחס לטענת ערוץ 10 כי יספוג נזק כספי כבד אם לא תשודר התוכנית אצלו, וכתב כי "לא מצאתי שכך הוא הדבר. אין חולק כי ערוץ 10, אשר תוכנית 'הישרדות' הופקה ושודרה על- ידו במשך עונות רבות והיוותה עוגן מרכזי בלוח השידורים, צפוי להיפגע באם לא יתאפשר לו לקיים משא ומתן בנוגע לשידור עונה נוספת של הפורמט. אולם נזקים אלו , גדולים ככל שיהיו, ניתנים לתיקון באמצעות פיצוי כספי, באם יזכה ערוץ 10 בתביעתו".

כאמור, העליון החליט להשאיר על כנו את צו המניעה האוסר על רשת לקדם את הפקת התוכנית בשלושת החודשים מאז פסק הדין. עם זאת, קבע כי ערוץ 10 ייאלץ להפקיד ערבות בסך מיליון שקל.

בית המשפט גם התייחס לסיכויי הזכייה של ערוץ 10 בתביעה המרכזית, וכתב כי "התמונה העולה מהשתלשלות האירועים בעניין דנן אינה פשוטה, ומקשה על הערכת סיכויי התביעה העיקרית. מחד

מחד גיסא, סעיף האופציה בהסכם שבין ערוץ 10 לבין Castaway אשר קובע כי לערוץ  10 עומדת הזכות לנהל משא ומתן ביחס לעונה נוספת של הפורמט. מאידך גיסא, מתעוררות שאלות רבות ביחס לתוקפו של סעיף האופציה, האם בוטל במסגרת התיקון להסכם, האם החוזה בוטל בהודעותיה של Castaway, והאם הסעיף ניתן בכלל לאכיפה - הן לאור מהותו, הן לאור הפרותיו של ערוץ 10 את ההסכם עם Castaway.

"רשת" מיוצגת על ידי עורכי הדין חגי דורון, אוריאל פרינץ ותומר שויירמן ממשרד ש.הורוביץ. את ערוץ 10 ייצגו עו"ד ברוך כצמן, עו"ד יותם בלאושילד, עו"ד גילית מנטינבנד. Castaway יוצגה בהליך על ידי עו"ד אופיר וייסבן.

מערוץ 10 נמסר בתגובה: ״ביקשנו מבית המשפט המחוזי צו מניעה ובית המשפט המחוזי קיבל את עמדתנו והוציא לרשת ול- Castaway צו מניעה עד לדיון בתביעה המרכזית. בית המשפט העליון דחה הבוקר מכל וכל את הבקשה של רשת ו- Castaway לבטל את צו המניעה ולשביעות רצוננו הותיר על כנו את החלטת בית המשפט המחוזי".

מעו"ד ברוך כצמן נמסר כי "אני שמח על התוצאה המשפטית. בית המשפט העליון החליט, בהמשך להחלטת בית המשפט המחוזי, כי רשת מנועה מלהמשיך בהתקשרות עם החברה האנגלית. חד וחלק. בשורה התחתונה - וכפי שהתבקש על ידי ערוץ 10 מיד לאחר שנודע לו על ההתקשרות המפירה - בית המשפט העליון הורה על עצירת אותה התקשרות במחשכים ואישרר, למעשה, את כל צווי המניעה של בית המשפט המחוזי. רשת לא יכולה להפיק את הישרדות. נקודה".

מתוך ערוץ 10


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם