אלשיך בדיון על מעריב: "אם אין קיום הסכם - העיתון יימכר מחדש"

"עמדתי על הקפאת הליכים לא כדי להפוך את החלטותיי לאבק. כל הסיפור נגע להעסקת עובדים והדרך שבה יועסקו העובדים. לא עשיתי את המהלך הזה כדי שמישהו יחזיק בעיתון ויעשה בו מה שהוא רוצה"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

"יש לי הרגשה שאני אעשה בתיק הזה תקדים. אני אאריך את הבקשה בכפוף לכך שהעיתון יקיים את ההסכמים שעליו חתם. אבל אף אחד לא שה תמים כאן. אם אין קיום הסכם, אני אוציא את העיתון למכירה חדשה. יש לי הרגשה שמתנהל כאן מו"מ לא בניקיון כפיים" - כך אמרה שופטת בית המשפט המחוזי, ורדה אלשיך, בדיון בנוגע להארכת הקפאת ההליכים של עיתון מעריב.

נאמני העיתון הגישו בקשה להאריך את ההקפאה בחודש ימים, בעיקר כדי למצות את המו"מ מול 900 עובדי ההפצה. רוכש העיתון, שלמה בן צבי, התחייב להעסיק את 900 העובדים לאחר מו"מ שיקיים עם הצדדים, אך הצדדים עדיין לא הגיעו להסכמות. במהלך המו"מ הציעו עובדי ההפצה להתאגד לחברה עצמאית תוך יישום תוכנית התייעלות שתפחית את עלות ההפצה ב-28% ופיטורי 300 עובדים, אך טרם התקבלה תשובת הרוכשים של מעריב לעניין. לפי הנאמנים, מתקיים גם מו"מ עם משקיע שעשוי להזרים כסף לחברת ההפצה.

עובדי "מעריב" מקבלים את הודעת הפיטוריםצילום: עובדי מעריב

בשלב זה 900 עובדי ההפצה עובדים תחת חברת גל הפצה של מעריב, שנמצאת בהקפאת הליכים. בסופו של הדיון האריכה אלשיך בשלב זה את הקפאת ההליכים עד למתן החלטה בתיק מאוחר יותר.

"אני יכולה לומר לאן נושבת הרוח. עוד לא היה תקדים כזה, אבל  יכול להיות שיהיה. להתחיל הכל מחדש", אמרה אלשיך. "אני עמדתי על כך שתהיה הקפאת הליכים לא כדי להפוך את ההחלטות שלי לאבק. כל הסיפור נגע להעסקת עובדים והדרך שבה יועסקו העובדים. לא עשיתי את המהלך הזה כדי שמישהו יחזיק בעיתון ויעשה מה שהוא רוצה".

נאמני העיתון, עוה"ד שלמה נס וירון ארבל, הגישו בקשה גם למכור את השלד הבורסאי של מעריב לקבוצת משקיעים בראשותו של ויקטור תשובה. לפי הנאמנים, לאחר החזר חובות שיש עליהם דין קדימה, חובות מעריב יגיעו ל-90 מיליון שקל, וסך המקורות הכספיים של מעריב מגיעים ל-60 מיליון שקל ויהיה ניתן להגיש להסדר נושים. נציג הנאמנים אמר גם כי חברת דסק"ש, שהחזיקה במעריב, עדיין עומדת מאחורי נכונותה לכסות חלק מהחוב הנוגע לעובדים.

נציג הנאמנים התייחס למו"מ עם חברת ההפצה ואמר כי "יש נדבך עיקרי להמשך העסקת עובדי ההפצה. הפערים מאוד הצטמצמו כולל ב-24 שעות האחרונות". הנאמנים ביקשו בבית המשפט להאריך את צו ההקפאה בשבוע נוסף כדי לאפשר לצדדים להגיע להסכם.

עו"ד גלילה בורנשטיין, המייצגת את עובדי ההפצה, התנגדה להצעה של הנאמנים כי חברת ההפצה תפעל עצמאית במשך חודש נוסף תחת תוכנית ההתייעלות שהוצעה במו"מ. "הגענו לוויתורים אדירים בעלות של 2.5 מיליון שקל, אבל לא הגענו לשורה התחתונה", אמרה בורנשטיין. "עכשיו, אחרי שעברו 60 יום מההסכם, הם רוצים שנאמץ את הצמצומים וניקח על עצמנו את כל העלויות. זה לא בא בחשבון. זו לא היתה המטרה שלנו. אנחנו רוצים לסגור עסקה ולהביא משקיע בתוך שבוע ימים, ולא לקחת על עצמנו את ההפעלה של החברה לאור הקיצוצים שהסכמנו לעשות".

נציגו של בן צבי טען בבית המשפט כי המו"מ התקדם מאז הדיון האחרון, ביקש גם הוא ארכה של שבוע כדי למצות את ההסכם מול המפיצים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker