הון-שלטון-עיתון |

איך מונה חפץ לראש מערך ההסברה? "נתניהו פנה למוזס"

בראיון בגלי צה"ל סיפר חפץ כי מינויו בוצע לאחר שיחה שהתקיימה בין ראש הממשלה למו"ל ידיעות אחרונות ■ חפץ טען גם כי "ידיעות" זוכה לעדנה ממה שקורה ב"מעריב", "יש נדידה לא קטנה מ'מעריב' ל'ידיעות'"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

מה התרחש מאחורי הקלעים במינויו של ניר חפץ ב-2009 לראש מערך ההסברה הלאומי? "הפנייה לא נעשתה אלי ישירות, אלא למו"ל ידיעות אחרונות (נוני מוזס, נ"ט). נתניהו ביקש ממנו לשחרר אותי. אני נקראתי למשרדו של המו"ל והוא אמר לי שראש הממשלה פנה וביקש" - כך סיפר אתמול בגלי צה"ל ניר חפץ, לשעבר ראש מערך ההסברה הלאומי.

בין ראש הממשלה בנימין נתניהו למוזס - אחד האנשים החזקים והמשפיעים בישראל - קיימת מערכת יחסים עכורה כבר שנים רבות, בעיקר לאחר שעיתון "ישראל היום", התומך בנתניהו, יצא לאור ב-2007. "ידיעות אחרונות" מאמץ קו המבקר באופן חריף את ראש הממשלה, ומנגד מעניק במה נרחבת לפוליטיקאים כמו אהוד אולמרט וציפי לבני. הדברים שסיפר חפץ אתמול מלמדים כי למוזס היה עדיין קשר ישיר לנתניהו ב-2009, עם תחילת כהונתו של נתניהו כראש ממשלה.

ניר חפץצילום: בר און

חפץ עבד ב"ידיעות אחרונות" במשך כ-20 שנה, ובתפקידו האחרון, לפני שמונה לראש מערך ההסברה הלאומי היה עורך מוסף "שבעה ימים". לאחר שעזב את תפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי, הוא מונה ליועץ לבעל השליטה באי.די.בי, נוחי דנקנר, ולאחר מכן לעורך "מעריב" כשהיה בשליטת דנקנר. לאחר העברת השליטה ב"מעריב" לשלמה בן צבי חזר חפץ לכהן כיועץ לדנקנר. חפץ התראיין בתוכנית "אנשים בלילה" עם קובי מידן המשודרת בגל"צ.

במענה לשאלה האם יש כיום "ריב דימים" בין נתניהו למוזס, שמשפיע על אופן הסיקור של ראש הממשלה בעיתון, ענה חפץ: "אני לא יודע. בזמני היחסים היו לגמרי תקינים. כשאני פותח עיתון אני רואה עיתון שגדלתי בו 20 שנה, מאוד מקצועי ומאוד מעניין. אני אוהב את העיתון הזה. לא תחלץ ממני דבר ביקורת על 'ידיעות אחרונות'".

חפץ גם טען בראיון כי עיתון "ידיעות אחרונות" נהנה מהבעיות שעוברות על "מעריב". "אני לא נוהג לירוק לבאר שממנה אני שותה. יש לי באמת דעה טובה גם על נוני באופן אישי וגם על המוצר הזה ("ידיעות אחרונות", נ"ט)", אמר חפץ. "אני חושב שהוא עכשיו זוכה לעדנה כתוצאה ממה שקורה ב'מעריב', ויש נדידה לא קטנה מ'מעריב' ל'ידיעות' לפי מה שאני שומע לפי כל מיני אינדיקטורים, וחבל כי היה טוב שהיו לנו שני עיתונים חזקים".

חפץ גם הבהיר כי "כבר בימים הקרובים" עורך דינו יגיש כתב תביעה נגד אתר "העין השביעית", לאחר שפורסמה נגדו כתבה באתר שכללה עדויות של כתבים שלפיהם חפץ התערב בעריכת העיתון לטובת המו"ל דנקנר. לדבריו, התביעה תהיה על סך מאות אלפי שקלים.

חפץ התייחס גם למצבה הפיננסי של אי.די.בי ולחקירה שמתנהלת נגד דנקנר בחשד להרצת מניות. "אני לא מצוי בפרטי החקירה, אבל אני עובד עם נוחי שנתיים באופן צמוד ואני כאדם בטוח לחלוטין שמדובר באדם ישר, ומשוכנע שהחקירה תסתיים בלא כלום. הנה אני מוקלט ותשמיעו לי את זה בעוד שנה", אמר חפץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker