הפרינט מת? אלי עזור נאבק ב"מעריב" ומוציא לאור עיתון חדש

העיתון החדש, שייקרא "סופהשבוע", ייצא לאור כבר בסוף השבוע הזה, ויכלול כמה מבכירי כותבי "מעריב" לשעבר, אמנון דנקנר, בן כספית ומבקר הקולנוע מאיר שניצר

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחרי שהפסיד במרוץ לרכישת עיתון "מעריב", מתכוון אלי עזור להוציא לאור עיתון סוף שבוע חדש שייאבק על הנתח של קוראי "מעריב". העיתון החדש, שייקרא "סופהשבוע", ייצא לאור כבר בסוף השבוע הזה, ויכלול כמה מבכירי כותבי "מעריב" לשעבר, בהם העורך לשעבר אמנון דנקנר ומבקר הקולנוע מאיר שניצר.

עזור, המוציא לאור של העיתון "פוסט" ושל "ג'רוזלם פוסט", גייס לעיתון כוכבים נוספים של "מעריב", בהם בן כספית, יהודה שרוני, נתן זהבי, ליאורה גולדנברג-שטרן. עורך העיתון יהיה דורן כהן, לשעבר עורך מוסף "סופשבוע" של "מעריב". עזור מחזיק גם בזיכיון לעיתון "פורבס" בישראל וכן על ערוצי צ'רלטון, וההערכות הן כי הוא צפוי לקיים שיתופי פעולה עם הגופים שבבעלותו.

אלי עזורצילום: מוטי קמחי

מקורות בתחום העיתונות העריכו כי בכוונת עזור לכבוש נתח של עשרות אלפי מנויים על חשבון מנויי "מעריב" לשעבר, וכי הוא סבור כי קיימת כאן הזדמנות עסקית. לפי אותם מקורות, הרמת אופרציה חדשה של עיתון כזה דורשת השקעה ראשונית של לפחות כ-10 מיליון שקל לחודשים הראשונים. עם זאת, העבודה שעזור מחזיק בעיתונים קיימים, כולל מינהלה, מערך הדפסה ודפוס, עשויה לחסוך לו הוצאות.

עזור הגיש הצעה לרכישת עיתון "מעריב" ב-122 מיליון שקל, כולל בית הדפוס שלו. ואולם הנאמנים דחו את העסקה והעדיפו את השילוב של שלמה בן צבי רוכש פעילות העיתון ועמוס מימון כרוכש בית הדפוס והקרקעות. כספית, מקורבו של עזור, תקף בחריפות את החלטת את בית המשפט והנאמנים על החלטה זו.

שוק עיתונות הדפוס רשם בשנים האחרונות הידרדרות משמעותית בהיקף הפרסום. ב-2004 הגיע היקף הפרסום בעיתונות המודפסת ל-1.47 מיליארד שקל - נתח של 50% מתוך עוגת הפרסום כולה, ואילו בב-2011 היקף הפרסום שהופנה לעיתונות המודפסת הסתכם ב-1.16 מיליארד שקל בלבד. ההידרדרות נגרמה בין השאר מהעברה של תקציבים לטלוויזיה ולאינטרנט, וכן מכניסה של מתחרים חדשים, כמו "ישראל היום" ו"כלכליסט". עודפי ההיצע הביאו לירידה משמעותית בהכנסות של העיתונות המודפסת ולירידת מחירים משמעותית. למרות זאת, בסביבות עזור משוכנעים כי יצליחו להגיע למודל כלכלי שיצדיק את קיומו של העיתון החדש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker