כנס אילת

"ישראל היום - אחד הגורמים לנפילת העיתונות"

כך אמר מוטי מורל בפאנל שעסק במשבר ענף העיתונות; "אני לא בטוח שהאינטרנט לקח יותר עיניים קוראות מאשר ישראל היום" ■ "בהתחלה התלהבו בתקשורת מהמחאה, אחר כך נשבה רוח אחרת מלמעלה", טען באותו פאנל ד"ר ספורטא

נתי טוקר

"הופעתי המון בתקשורת בזמן המחאה, וראיתי את איציק אלרוב מופיע, והיתה בהתחלה המון התלהבות, זה היה סקסי. ואז התחלתי להרגיש את הרוח הנושבת מלמעלה לטפל בדברים בצורה אחרת" - כל אמר היום בפאנל בכנס אילת ד"ר איציק ספורטא. "רואים את זה לפי מבנה הפאנלים, את מי מזמינים לדבר".

הפאנל, בהנחייתו של משה שלונסקי, עסק במשבר בענף העיתונות. יועץ התקשורת מוטי מורל, שמלווה כיום את מפלגת קדימה, תקף את העיתון "ישראל היום". "'ישראל היום' הוא אחד הגורמים לנפילה של שוק העיתונות", אמר מורל. "אני לא בטוח שהאינטרנט לקח יותר עיניים קוראות מאשר ישראל היום".

מוטי מורל, כנס אילתצילום: רון בן נעים

בפאנל עלה לדיון ההצעה למימון ממשלתי לענף העיתונות. איציק אלרוב, ממובילי מחאת הקוטג', התנגד להצעה. "גוף תקשורת מסחרי הוא גוף כלכלי כמו כל גוף כלכלי שאמור להרוויח, אבל הוא לא ככל העסקים. הוא אחראי על חשיפות. הוא כלב השמירה", אמר אלרוב. "תקשורת שממומנת על ידי השלטון עשויה להפוך לפודל המחמד של השלטון. במצב זה כלי התקשרות יכסו על העוולות".

לעומתו, יועץ התקשורת רוני רימון העלה כמה הצעות למימון ממשלתי של עיתונים. גם עיתונאי "מעריב", יהודה שרוני, הביע תמיכה: "המודל של התמיכה לא צרים להיות ישיר, אלא לסבסד מנויים לעיתונים ושכל אחד יבחר עיתון שהוא רוצה", הציע שרוני.

כתבת "מעריב", חן קוטס-בר, הציגה את מאבק העובדים של העיתון בחודשים האחרונים. "בהפגנה הגדולה הראשונה של מעריב נשענתי על אוטובוס כדי לחסום צומת, אמרתי לעצמי שאם לא יסגרו את מעריב ואני אפוטר - אני אחיה עם זה בשלום", אמרה בקול נרגש. "ביום שלישי אני אולי אקבל מכתב פיטורים, אבל אם מעריב ממשיך אני מבחינתי ארגיש שהצלחנו".

איציק אלרובצילום: ניר קידר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker