עובדי "מעריב": נתנגד להמלצת הנאמנים למכירה לבן צבי

"השינוי העיקרי הוא תוספת של 30 עובדים, זה הכל", אומרים גורמים מוועד העובדים ■ לדבריהם גם נושא זכויות העובדים לא מוסדר משום שבן צבי מעוניין לקלוט מחדש את העובדים בחברה חדשה שלו, ללא רציפות תעסוקתית וללא שישמרו להם זכויותיהם

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

עובדי מעריב שוקלים להתנגד מחר בבית המשפט להצעה שהוגשה הלילה על ידי נאמני החברה למכור את פעילות עיתון מעריב למו"ל "מקור ראשון" שלמה בן צבי, ואת הדפוס לאיש הנדל"ן עמוס מימון. "אם ההצעה תישאר כמו שהיא, אנחנו נתנגד לה", אומרים גורמים מקרב ועד העובדים.

לדבריהם, ההצעה של בן צבי כמעט שלא שופרה בכל הקשור לעתיד התעסוקתי של עובדי העיתון. לפי ההצעה הקודמת, שנחתמה בעסקה עם הנהלת מעריב הקודמת, בן צבי יעסיק 300 עובדי מערכת ומינהלה, ללא התחייבות לתקופה מסוימת, וכן תימשך העסקתם של כ-150 עובדי דפוס ו-900 ההפצה אם יגיעו הצדדים להסכם לגבי התנאים המסחריים.

בהצעה הנוכחית התחייב בן צבי להעסיק 330 עובדים מערכת ומינהלה לתקופה של 18 חודשים, בנוסף, יעסיק 70-50 עובדי הובלה למשך 18 חודשים. בהצעה נכתב גם כי בן צבי יעסיק 110-70 עובדי דפוס למשך תקופה של לפחות שישה חודשים, רק אם יגיע להסכם עם עמוס מימון לגבי הפעלת בית הדפוס במחירים תחרותיים, וכך גם לגבי 900 עובדי ההפצה.

עובדי מעריב, בהפגנהצילום: דודו בכר

"השינוי העיקרי הוא תוספת של 30 עובדים, זה הכל", אומרים גורמים מוועד העובדים. "אנחנו מאוד לא מרוצים מההצעה". לדבריהם, גם נושא זכויות העובדים לא מוסדר, משום שבן צבי מעוניין לקלוט מחדש את העובדים בחברה חדשה שלו, ללא רציפות תעסוקתית וללא שישמרו להם זכויותיהם.

גורמים אחרים מקרב עיתונאי מעריב הביעו תמיכה דווקא בהצעה שהגיש מו"ל "ג'רוזלם פוסט", אלי עזור, וטענו כי ניסיונו בתחום העיתונאי גדול מזה של בן צבי ועתידם של העיתונאים בטוח יותר בידיו. בשלב זה מנהלים העובדים מגעים עם כמה מהמציעים, מתוך כוונה להגיע להצעה מיטבית עבור העובדים.

מטעמו של בן צבי נמסר בתגובה: "זו ההצעה היחידה והרצינית ששומרת על מעריב כעסק חי. ההחלטה היא בידי בית המשפט. בכוונתו לקיים את ההסכם שעליו חתמנו מתוך הרצון, היכולת והשליחות לשמור על המותג מעריב".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker