נפלטו ממערכת החינוך, נקלטו בשוק הפרסום

אוורסט מגייסת נוער בסיכון למכירת שלטי חוצות, ומסייעת לעובדים להשתלב בחזרה בחברה

שגיא חמץ
שגיא חמץ

14 ילדים שנפלטו ממערכת החינוך, 50 שלטי חוצות, מועצת מנהלים שמורכבת ממתנדבים, מנהלת עסקית אחת וקצת עזרה מהרשויות הצליחו להפוך את פרויקט אוורסט להצלחה חברתית, שיווקית ויותר מכל עסקית.

אוורסט הוא אחד מעשרה פרויקטים המשלבים עשייה חברתית ועסקים. הוא החל לפני חמש שנים, כיוזמה של קבוצת מתנדבים בכפר סבא בשילוב עם מחלקת הנוער של העירייה. זמן קצר לאחר הקמת החברה, זכתה אוורסט במכרז להפעלת 150 שלטי חוצות בעיר. לחברה הוקם דירקטוריון המורכב מאנשי עסקים תושבי כפר סבא ובשלב הראשון גויס משקיע כדי להתחיל ולהניע את הפעילות: יאיר לוי, מהבעלים של טקסי מדיה ושפ"א (שירותי הפרסום של הרדיו האזורי), השקיע 30 אלף שקל באוורסט.

החברה החלה בפעילות, כשבראשה עומדת מנהלת אחת בשכר וקבוצת מתנדבים. העובדים בחברה, עשרה במחזור הראשון, גויסו מקרב נערים ונערות שנפלטו ממוסדות החינוך בכפר סבא. "אספנו את הגרעין הקשה של נערים שנפלטו ממסגרות שונות של מערכת החינוך", אומר ניר שריג, מנהל מחלקת הנוער בעיריית כפר סבא. "אולי זה נראה כמו מספר קטן", הוא אומר, "אבל זה שיעור משמעותי מתוך הנערים שנמצאים לגמרי מחוץ למערכת".

עם גיוס הצעירים החלה אוורסט לעבוד כחברת פרסום לכל דבר, ומהר מאוד התברר כי החברה הצעירה מצליחה לפתח נישה פרסומית שלא טופלה עד אז במסגרת העירונית. "המפרסמים הגדולים וחברות שילוט החוצות הגדולות עובדות במישור הארצי ומפרסמות בעיקר מותגים גדולים", אומרת ריקי קנדל, המנהלת העסקית של אוורסט. "בעבר לא היתה מודעות לשילוט פנים-עירוני ולנישה של עסקים מקומיים".

לדבריה, "ההתמקדות שלנו אך ורק במפרסמים קטנים ובינוניים שפועלים רק בעיר ובסביבותיה עזרה לנו לייצב את העסק ולצמוח מדי רבעון".

הצעירים המועסקים בחברה מקבלים משכורת בסיס ועמלות ממכירת פרסום. "אנחנו מדגישים בפני הלקוח ובפני העובדים שאנחנו עסק לכל דבר. יש לנו שירות מלא של עיצוב, שיווק ומיקום על פי צרכי הלקוח, כמו לכל חברת פרסום או שילוט", אומר אילן ירוס, יו"ר עמותת אוורסט.

המדיניות העסקית הצליחה להביא את אוורסט במהירות יחסית לאיזון תפעולי ואפילו לרווח צנוע. ההלוואה מטקסי מדיה הוחזרה כעבור כשנה וכיום מחזור המכירות של אוורסט הוא כ40- אלף שקל בחודש בממוצע, כ480- אלף שקל בשנה.

"אנחנו שומרים על איזון", אומר ירוס. "אנחנו כאן כעסק, אבל אין לנו שום מטרה לצבור רווחים או הון עצמי. הכסף משמש את החברה. מעולם לא ביקשנו תרומות ולעולם לא נבקש. זה כלל ברזל באוורסט - אנחנו כאן כעסק ולא כפעילות פילנתרופית".

פרויקט עתיד ורוד ברעננה הקדים את אוורסט של כפר סבא בתחום שילוט החוצות. הצלחת עתיד ורוד הובילה להקמת אוורסט, והצלחת אוורסט הובילה להקמת פרויקטים דומים גם בפתח תקווה, נתניה, רחובות ותל אביב. לא כל הפרויקטים עוסקים בפרסום, אבל כולם מבוססים על שילוב פעילות חברתית עם עסקים. ברחובות, לדוגמה, זכתה קבוצת נערים במכרז להפעלת קפיטריה באחד מבנייני ההיי-טק באזור התעשייה בעיר.

כפי שמדגישים כל הפעילים, אוורסט הוא פרויקט עסקי אבל הוא נועד לתת מענה לנוער במצוקה - ואחד המבחנים החשובים ביותר שלו הוא שילוב בני הנוער בחזרה בחברה ממנה נפלטו. "יש לנו הצלחה מוכחת", אומר שריג. "מתוך 32 בוגרי אוורסט,25 התגייסו ליחידות קרביות, וכמעט בכל המקרים נרשם גם שיפור אדיר ביחס שלהם לחברה ולמשפחה הקרובה שלהם. העובדה שנער כזה מביא הביתה צ'ק משכורת עבור עבודה מוצלחת שהוא עושה כל החודש והעובדה שהעבודה יצירתית ומעמידה את הנערים בפעם הראשונה מול עולם עסקי עם כללים נוקשים, עושה פלאים לנערים ולנערות".

עובדים סוציאליים ועובדי רווחה מלווים את הפעילות השוטפת של אוורסט. באחרונה ביקשו הנערים שעובדים באוורסט לשלב לימודים במסגרת העבודה, וכעת ניתנים שיעורים בכמה נושאים. "בישיבות ההנהלה כאן מדברים על כסף, יושבים על המאזנים ועורכים דו"חות רווח והפסד", אומר ירוס, "אבל דנים גם בדו"חות אחרים - כאלה שמביאים אנשי חינוך ועובדים סוציאליים, בעניין התפתחות הנערים והנערות. הרי המטרה החשובה ביותר שלנו היא לא הישרדות או התעשרות, אלא שילוב הנערים והנערות האלה בחזרה בחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ