מקאן אריקסון תקצץ כ-10% משכר העובדים

הקיצוץ יחול על מקבלי שכר מעל 10,000 שקל בחודש; מנכ"ל הקבוצה: "זו האופציה העדיפה על פני פיטורים נרחבים"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המשבר בענף הפרסום נמשך: קבוצת מקאן אריקסון הודיעה היום (א') לעובדים כי ייערך קיצוץ שכר של כ-10% בשכר העובדים. הקיצוץ, שיהיה מדורג, יחול על מקבלי השכר מעל 10,000 שקל בחודש: בעלי שכר של יותר מ-20 אלף שקל יספגו קיצוץ שכר של 12.5%, ואילו מתחת ל-20 אלף שקל יספגו קיצוץ של כ-8%.

במכתב ששיגר מנכ"ל מקאן אריקסון ריצ'י הנטר לעובדים נטען כי הגורם לקיצוץ הוא המשבר בענף הפרסום. "השנה האחרונה היתה לא פשוטה עבור ענף הפרסום בישראל. אחרי שנה מטלטלת ב-2011 בעקבות המחאה החברתית, המשבר הכלכלי ושינויים רגולטוריים, שהשליכו על לקוחותינו, במחצית הראשונה של 2012 היינו עדים לירידה דרמטית של כ-14% בהוצאות הפרסום בשוק הישראלי", כתב.

מנכ"ל מקאן אריקסון ריצ'י הנטרצילום: דניאל בר און

הנטר סיפר לעובדים כי נעשו מאמצים להימנע כמה שיותר מפגיעה בעובדים ומפיטורים נרחבים. "עם זאת, ענף הפרסום עדין לא מתאושש ומציב בפנינו תמונה שבגינה אנו נאלצים לנקוט בצעדי הפחתת שכר רוחביים בקרב חלק מעובדי החברה שמשתכרים מעל סכום 10,000 ש"ח, לרבות בקרב המנהלים", כתב. "הנהלת החברה מודעת להשלכות על תנאי העובדים, אך ברור לנו שזאת אופציה עדיפה על החלופה של פיטורים נרחבים בקרב עובדי מקאן, שהינם העובדים האיכותיים ביותר בענף הפרסום ישראל".

קיצוץ השכר במקאן אריקסון מצטרף למהלך דומה שבוצע באחרונה במשרד הפרסום גיתם BBDO, ולתהליכי פיטורים שנעשו בחודשים האחרונים במשרדי הפרסום הגדולים, בהם שלמור ואדלר חומסקי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker