עובדי "מעריב": "נילחם עד השקל האחרון"; דסק"ש תשלם 69%

(עדכון) יו"ר ועד העובדים: "כשהכרזנו על ההפגנה, הגיע טלפון לחוץ מאי.די.בי עם התחייבות לתשלום 69% מהחוב - היום ניפגש עם עופר נמרודי כדי שישלם את יתרת החוב" ■ נוחי דנקנר: מצפה מנמרודי שישלם את חלקו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לצפייה בסמאטפונים ובטאבלטים - לחצו כאן

(עדכון) עובדי עיתון "מעריב" מפגינים בשעה זו בתל אביב בדרישה לקבל את מלוא כספי המשכורות והפיצויים המגיעים להם. העובדים צעדו מבית מעריב לכיוון רחוב קרליבך, פנו לחשמונאים ושבו לבית מעריב. מאות העובדים, המלווים בשוטרים, צעדו וקראו: "רוצים זכויות לא פחות" ו"ביבי תתעורר מעריב לא ייסגר" ו"נוחי נוחי בוקר טוב מעריב יצאו לרחוב".

עובדי מעריב מפגיניםצילום: תומר אפלבאום

קודם לכן, קיימו העובדים אסיפה בחניון בית מעריב, בנוגע לפנייה שהועברה אליהם מצד קבוצת אי.די.בי. יו"ר ועד עובדי מעריב, חגי מטר, אמר באסיפה כי "לא מובן מאליו שאנשים יוצאים פעם אחר פעם להפגין וממשיכים להוציא עיתון. כשהכרזנו על ההפגנה הגיע טלפון לחוץ מאי.די.בי. קיבלנו התחייבות לתשלום 69% מהחוב שינסה לגייס מדסק"ש. היום יש פגישה עם עופר נמרודי כדי שישלם את יתרת החוב. הכוח שלנו ביחד והוא שיבטיח את קהךת הזכויות. אנחנו נלחמים עד השקל האחרון.

"בנוסף, אנחנו מסתכלים על העתיד. זה הזמן להציל את מעריב. אנחנו נכנסים למו"מ עם כל רוכש פוטנציאלי והאמירה שלנו היא מקסימום זכויות לעובדים - לא נתפשר על כך ונבוא עם זה לבית המשפט. ההפגנה היא עוד מסר לרוכשים הפוטנציאליים שעכשיו רוכשים את העובדים. לכן נצא כעת להפגנה. נקרא בקול גדול נלחמים על הזכויות, שומרים על הבית".

הפגנת עובדי מעריב. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: תומר אפלבאום

מוקדם יותר נמסר כי אי.די.בי הציעה לפתוח במשא ומתן מזורז עם לוח זמנים קצוב בנוגע לדרישת העובדים כי דירקטוריון דסק״ש יחתום על התחייבות לשלם 69% מהחוב. בעבר הצהיר דנקנר כי ימליץ לדירקטוריון לעשות כך, אך התחייבות זו עדיין לא עוגנה בחתימה.

במכתב ששלח עו"ד דוד חודק, המייצג את אי.די.בי, לעו"ד גלילה הורשטיין, שמייצגת את העובדים, נכתב: "נוחי דנקנר מאמין כי בפעולה משותפת של כל המעורבים למקסום התמורה מהעסקות למכירת הנכסים והפעילות של קבוצת מעריב, יהיה בה כדי לכסות את מלוא הסכום הדרוש לשמירת מלוא זכויות העובדים. יחד עם זאת, במידה שיוותר פער כזה, כיו"ר דירקטוריון דסק"ש, יפעל נוחי דנקנר לכינוס דירקטוריון דסק"ש וימליץ בפניו כי דסק"ש תשתתף בשיעור של 69% (שזה חלקה היחסי) מן הפער, ככל שיהיה.

אסיפת העובדים במעריבצילום: תומר אפלבאום

"בנוסף, במידה שיווצר פער כזה, מצפה נוחי דנקנר מהשותף האחר במעריב, הכשרת היישוב, כי יפעלו באופן דומה גם הם, כך שישלמו את חלקם היחסי, כל זאת על אף העובדה שבמישור הערכי והמוסרי על הכשרת היישוב לשלם את הרוב המוחלט של סכום הפער - שנוצר כל כולו בתקופת רבת השנים שבה הם היו בעלי השליטה במעריב".

בשלב זה בוחנים נאמני "מעריב" את ההצעות שהוגשו לרכישת החברה או חלקים ממנה. שתי ההצעות הבולטות הן של מו"ל "מקור ראשון" שלמה בן צבי ושל מו"ל "ג'רוזלם פוסט" אלי עזור. בסך הכל התקבלו כ-20 הצעות שונות לרכישת חלקים מהחברה, כמו פעילות הדפוס, המנויים או המגזינים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker