ערוץ "ישראל פלוס" עתר לבג"ץ נגד מועצת הכבלים בגין אי אכיפה מספקת נגד פרסומות ישראליות בערוצים הרוסיים

מנכ"לית הערוץ: "הימנעות המועצה מלפעול בנושא גורם לכך ש'ישראל פלוס' אינו מסוגל לממש את הפוטנציאל העסקי שלו"; העתירה הנגדית שהגיש ערוץ RTV תידון ב-4 בדצמבר

רוני קורן-דינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רוני קורן-דינר

ערוץ "ישראל פלוס", הערוץ הייעודי לדוברי הרוסית, עתר הבוקר לבג"ץ נגד שר התקשורת והמועצה לשידורי כבלים ולוויין, בטענה שהמועצה ומשרד התקשורת אינם עושים די על מנת לאכוף את ההגבלה המוטלת על פרסומות המיועדות לקהל ישראלי אשר משודרות בערוצים הרוסיים הזרים כגון RTV ו-ORT.

"למרות כוונותיה, המועצה לא עושה די לאכוף את החוק", אומר פנחס כהן, יו"ר "ישראל פלוס" ומנכ"ל חברת אפריקה ישראל (אפרק :ת"א) (בעלת השליטה בערוץ). "לצערנו, במשך שנה אחת מאז עלייתו של הערוץ לאוויר, לא הצליח משרד התקשורת לטפל בנושא באופן יעיל ולפיכך נאלצנו לעתור לבג"ץ".

לדברי יוליה שמאלוב ברקוביץ', מנכ"לית "ישראל פלוס", הערוץ משדר בהתאם לרשיון שניתן לו כדין והמטיל עליו התחייבויות כבדות, לרבות התחייבות להשקעה מינימלית של עשרות מיליוני שקלים לשנה בתכנים, התחייבות להשקעה מינימלית בהפקות מקור ומשדרי חדשות, ועוד. "הימנעות המועצה מלפעול כנגד הפרסומת הישראלית בערוצים הזרים דוברי הרוסית, יצר אפליה חמורה, וגורם לכך ש'ישראל פלוס' - למרות שידוריו האיכותיים והרייטינג המכובד בקרב קהל היעד שלו - אינו מסוגל לממש את הפוטנציאל העסקי שלו".

יצוין כי מדובר בעתירה נגדית לזו שהגיש לבג"ץ בחודש שעבר ערוץ RTV, שמבקש כי המועצה תסיר את המגבלות להיקף הפרסומות הישראליות המשודרות בו, אשר עומד כיום על 25% מכלל הפרסומות. לאור טענות "ישראל פלוס" כי מגבלה זו אינה מאפשרת לו לעמוד ביעדיו העסקיים, קיימה המועצה בשבועות האחרונים שימוע להמלצה חדשה בנדון, הגורסת כי היקף הפרסומות למוצרים ושירותים המיועדים לקהל ישראלי בערוצים הזרים יוגבל ל-15% בלבד.

השימוע הסתיים ביום ראשון השבוע, אך המועצה טרם פירסמה את החלטתה. הדיון בעתירת RTV בבג"ץ יידון ב-4 בדצמבר, וסביר להניח כי במעמד זה תידון גם העתירה הנגדית של "ישראל פלוס".

"ישראל פלוס" חגג השבוע שנה לעלייתו לאוויר. לאחרונה הודיע בעל השליטה בקבוצת אפריקה ישראל, לב לבייב, על כוונתו לרכוש מידי אפריקה ישראל 42% ממניותיה בחברת ואש טלקנל, מפעילת הערוץ ב-10.8 מיליון שקל. במסגרת העסקה ייטול על עצמו לבייב גם כמחצית מההתחייבויות של אפריקה ישראל באחזקת הערוץ, שמאז הקמתו ועד יוני 2003 הפסיד יותר מ-60 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker