עובדי "הארץ-TheMarker" השביתו העבודה: העיתון לא הופץ

(עדכון) לאחר שעתיים של דיונים והצבעה בנושא, החליטו רוב העובדים שלא לחזור לעבודה עד סוף היום – ובכך מנעו את פרסום העיתון

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

עיתון "הארץ-TheMarker" של יום חמישי (היום) לא נערך הלילה כתוצאה משביתה כללית של עובדי המערכת -  ולפיכך לא הודפס ולא הופץ לקוראים ביום חמישי בבוקר. עובדי המערכת  החליטו על כך לאחר דיון  בן שעתיים, אשר בסיומו התקבלה החלטה להמשיך את השביתה עד סוף הערב  - ולא להוציא את העיתון, על חלקיו השונים.

במהלך הדיון הציגו חברי ועד העובדים את הסיבות שבגינן הם ממליצים על קיום השביתה ומניעת חלוקת העיתון. בהמשך הושמעו קולות שונים – כאלה הממליצים על אי עריכת העיתון והוצאתו, וכאלה שהתנגדו למהלך. חברי הוועד טענו כי ההנהלה אינה מקיימת עמם מו"מ על הפיטורים ועל ההצעות שהם מבקשים לשים על השולחן בנוגע לדרכו של העיתון, בעוד המתנגדים לאי עריכת העיתון טענו כי הדבר עשוי לפגוע דווקא בעובדים.

עובדי "הארץ" חוסמים את רחוב שוקן, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

אתרי TheMarker ו"הארץ", לא עודכנו החל משעה 16:00, זמן כניסת שביתת העובדים לתוקף.

במכתב תגובה לחברי הוועד כתב מו"ל הארץ, עמוס שוקן: "בשנים האחרונות אני עושה מאמץ עצום כדי להבטיח את קיומו של 'הארץ', את יכולתו להמשיך למלא את תפקידו הייחודי בחברה הישראלית, ואת היותו מקום עבודה סביר לעובדיו. אנחנו לא מחפשים את הפיטורים האלה ואתם יודעים את זה, הם נכפו גם עלינו. אם גורלו של 'הארץ' להיסגר, אז עדיף שהוא ייסגר עכשיו, כדי שלא ייסגר בעוד כמה חודשים כמו 'מעריב', ומי שלא מבין את זה, קשה להבין מה הוא בכלל עושה בעיתונות"

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker