פרסום ראשון |

דנקנר מוכר את "מעריב" לבן צבי ב-85 מיליון שקל

בעל השליטה ב"מעריב", נוחי דנקנר, ואיש העסקים שלמה בן צבי הגיעו היום להבנות לעסקה לרכישת "מעריב" ■ צפוי סבב פיטורים עמוק ב"מעריב" - שמעסיק כיום כ-2,000 עובדים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

בעל השליטה ב"מעריב", נוחי דנקנר, ואיש העסקים שלמה בן צבי הגיעו היום להבנות לעסקה לרכישת "מעריב". בן צבי ישלם 85 מיליון שקל עבור פעילות "מעריב" לא כולל את בית הדפוס.

שני הצדדים קיימו היום בשעות הצהריים פגישה מכרעת בעניין שהסתיימה בלחיצת יד ובהבנות. בימים הקרובים יבצעו שני הצדדים בדיקת נאותות לקראת סגירת העסקה וחתימת ההסכם.

"מעריב" דיווחה על ההבנות לבורסה. לפי הדיווח, הושגו הבנות בין "מעריב" לבין בן צבי שלפיהן ירכוש בן צבי את נכסי מעריב, בהם עיתון מעריב, אתר NRG, רשת המקומונים, מגזינים וזיכיונות הקשורים בהם, הוצאת מעריב, זכויות הקניין הרוחני של המוכרת, יתרות לקוחות, מנויים, רישיונות ונכסים וזכויות נוספות שיפורטו בהסכם הסופי.

צילום: דודו בכר

החברה דיווחה עוד כי הנכסים הנמכרים אינם כוללים את בית הדפוס של העיתון בבת ים והמתקנים הנלווים לו. מעריב מציינת כי בכוונתה להמשיך בשלב זה את פעילות בית הדפוס. כמו כן, בכוונת מעריב להמשיך ולשמר את פעילות העיתון באופן סדיר ורציף עד להשלמת העסקה. במעריב מוסיפים כי בכוונת בן צבי להמשיך את פעילות העיתון לאחר השלמת העסקה.

בן צבי ישלם סך כולל של עד כ-85 מיליון שקל בתנאים ובמועדים שיפורטו בהסכם הסופי.

מהדיווח עולה גם כי צפוי סבב פיטורים עמוק במעריב - שמעסיק כיום כ- 2,000 עובדים. מעריב דיווחה כי בכוונת בן צבי להציע לכ-300-400 עובדים מעובדי העיתון להיקלט כעובדי החברה שבבעלותו.

שלמה בן צביצילום: מוטי קמחי

בכוונת הצדדים להשלים את העסקה עד לראשית חודש אוקטובר 2012. השלמת העסקה בין הצדדים כפופה לחתימת הסכם מכר מפורט ומחייב, קבלת אישורי האורגנים המוסמכים של הצדדים וקבלת כל האישורים הנדרשים על פי דין.

בן צבי לא לוקח על עצמו את חובות החברה. ל"מעריב" יש כיום חובות של כ-55 מיליון שקל לבעלי האג"ח, חובות של 45 מיליון שקל לבנקים מלווים וחוב בהיקף של 60 מיליון שקל כהלוואת בעלים מדסק"ש.

לפי המתווה המסתמן, דנקנר יישאר בבעלות על הנדל"ן של "מעריב" ובן צבי לא מביע עניין ברכישתו. מכירת הקרקע בבת ים עליה יושב בית הדפוס עשויה להניב לו כ-200 עד 250 מיליון שקל. תמורה זו צפויה לשמש לשם החזר החוב של "מעריב". מאחר שחלק מהחוב הוא לחברת האם דסק"ש, עשויה החברה להחזיר חלק מחוב ולצמצם את הפסדיה מההשקעה הכושלת ב"מעריב". עד כה השקעה זו גבתה מדסק"ש יותר מ-300 מליון שקל.

בן צבי נכנס לעסקי התקשורת בישראל ב-2003 ויצא במסע רכישות של גופי תקשורת. בין השאר רכש 20% בערוץ 10, שאותם מכר כשנתיים לאחר מכן, רכש את העיתון הימני-לאומי "מקור ראשון", את ביטאון המפד"ל "הצופה" יחד עם רון לאודר, ואת שבועון המתנחלים "נקודה". באותה תקופה הוא גם זכה ברישיון לערוץ הייעודי "תכלת", אך זה נקלע לקשיים ונסגר.

ב-2006 הוא החל להפיץ את החינמון "ישראלי" שבו היה שותף יחד עם שלדון אדלסון - אך העיתון נקלע לקשיים ונסגר. כיום מקיימים שני הצדדים תביעות הצדדים תביעות הדדיות בגין ההפסדים בעסקה זו.

למרות קשיים רבים שעברו על העיתונים שבבעלות בן  צבי, הוא הצליח למזג את הפעילות שלהם למותג אחד תחת השם "מקור ראשון", לאחר שהעיתונים "הצופה" ו"נקודה נסגרו".

ככל הנראה, בכוונת בן צבי למזג גם כיום את הפעילות של "מקור ראשון" עם עיתון "מעריב". בן צבי עצמו משמש גם כעורך הראשי של "מקור ראשון" ומעורב מאוד בתכנים העיתונאיים של גופי התקשורת שבבעלותו - וההערכות הן שהא יוביל גם ב"מעריב" את הקו המערכתי.

את בן צבי מייצגים בעסקה עורכי הדין דוני טולידאנו וליאור אורן ממשרד צלרמאיר, פילוסוף, רוזובסקי, צפריר, טולידאנו ושות׳. את אי.די.בי מייצגת בעסקה עו״ד שרית לויתן ממשרד מגרוס קליינהנדלר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker