מעריב מוכר את בית הדפוס: מחיר המינימום - 72 מיליון ש'

הערכות בעיתון: הקרקע במתחם שווה 250-200 מיליון שקל -בהתבסס על כך שתאושר הגדלה של מאות אחוזי באישורי הבנייה במתחם

עיתון "מעריב" הוציא היום הזמנה לרכישת הקרקע שבבעלותו בבת ים, עליה מוצב כיום בית הדפוס של העיתון. כחלק מההסכם, בעיתון יתנו את הרכישה בהשכרת הקרקע והמבנים לתקופה קצרה למעריב .

עיתון "מעריב", שנקלע למצוקה תזרימית קשה בשבועות האחרונים, נאלץ למכור את בית הדפוס כדי לממן את פעילותו. בעיתון גם מתכוונים לעבור למודל שישים דגש על הפעילות הדיגיטלית, ותופסק הפצת העיתון בימי חול. כחלק מכך, בעיתון מתכוונים להפסיק את פעילות בית הדפוס. עובדי הדפוס וההפצה מקיימים מגעים עם ההנהלה ומתכוונים להיאבק בכוונה לפטרם.

בית מעריב. בכירים במערכת מעריכים שמאות עובדים יפוטרוצילום: דודו בכר

בעיתון שוקלים להעביר את פעילות הדפוס וההפצה לידי גורם אחר שפעיל בשוק. בין השאר, העיתון פנה לממונה על ההגבלים העסקיים בבקשה לאשר לו לקיים שיתוף פעולה בתחום הדפוס עם המתחרה "ידיעות אחרונות". העיתון גם קיים שיחות עם ראשי "הארץ" בנוגע לשיתופי פעולה שונים.

מחיר המינימום שאותו דורשת מעריב עבור הקרקע הוא 72 מיליון שקל - כך דיווח העיתון היום. עם זאת, ההערכות בעיתון הן כי הקרקע שווה 250-200 מיליון שקל, בהתבסס על כך שתאושר הגדלה של מאות אחוזי באישורי הבנייה במתחם.

למבנה בית הדפוס שני סוגי רוכשים פוטנציאלים: הראשון הוא רוכש אשר יבקש לשמר את אופי המקום כבית דפוס, ולאחרונה סומן מו"ל "ישראל היום" שלדון אדלסון כמי שעשוי לבצע מהלך שכזה. בנוסף לכך, לאזור שווי לא מבוטל גם עבור רוכשים שייעדו את הקרקע לצרכים אחרים, על רקע זכויות הבנייה הרחבות שמעניקה תוכנית בניין העיר שבמקום.

שטח החלקה בה שוכן מבנה בית הדפוס ברחוב העמל באזור התעשייה של בת ים הוא 18 דונם, וייעוד השטח הוא "אזור עסקים ובידור". זכויות הבנייה מאושרות מתוקף תוכנית בי/400 ועומדות על 300%, כלומר על כ-54 אלף מ"ר בנוי, אולם במטרה לתמרץ יזמים לחדש את פני אזור התעשייה, פותחת העירייה אפשרות להגשת תוכניות של עד 85 אלף מ"ר, מתוכם עד 75% לטובת מסחר ומשרדים, ו-25% למגורים.

מזה תקופה, בעיריית בת ים מקדמים את אזור התעשייה, הממותג בשם "Up" כיעד פוטנציאלי להשקעה, והאזור עובר בימים אלה שינוי חזיתי ותכנוני. בעירייה מדגישים כי האזור ממוקם בסמיכות לציר איילון ולתחנת רכבת ישראל, וכן לקו האדום של הרכבת הקלה. לאחרונה ציין מנכ"ל העירייה , עו"ד ארז פודמסקי שקד, כי יתרונותיו המובהקים של אזור העסקים בבת ים, הופכים אותו ליעד נכון עבור גופים רבים המבקשים להעתיק את מיקומם.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ