פולאר: לא נשתתף בהזרמת הון של 45 מיליון שקל לרשת

משנת 2009 נאלצו בעלי המניות להזרים לרשת כ-140 מיליון שקל ■ פולאר דיווחה כי סך כל ההזרמות שלה לרשת הגיעו ל-12.7 מיליון שקל

נתי טוקר
נתי טוקר

חברת פולאר תקשורת , המחזיקה ב-13% ממניות זכיינית ערוץ 2 רשת, דיווחה היום כי אין בכוונתה לקחת חלק בהזרמת ההון האחרונה של בעלי המניות של הזכיינית. לפי הדו"חות, הזרמת ההון האחרונה, בחודש יולי, הייתה בהיקף של 45 מיליון שקל - אך בפועל הזכיינית צפויה לקבל בעתיד 30 מיליון שקל נוספים מבעלי המניות.

רשת נשלטת על ידי האחים עופר ואודי אנג'ל (51%), אביב גלעדי (20%), מיכאל ורעיה שטראוס (16%) ופולאר. בשנים האחרונות, בשם מצוקת רשת, נאלצו בעלי המניות להזרים לה כ-140 מיליון שקל מ-2009. פולאר עצמה דיווחה כי ההזרמה האחרונה שלה לחברה היתה במארס 2009, אז הזרימה 1.3 מיליון שקל בהזרמה כוללת של 10 מיליון מצד כל בעלי המניות. החברה דיווחה כי סך כל ההזרמות שלה לרשת הגיעו ל-12.7 מיליון שקל - פחות מ-10% מכלל היקף הלוואות הבעלים לחברה.

אודי אנג'לצילום: אייל טואג

במהלך מארס 2012 העבירו בעלי המניות מטעם אנג'ל-עופר ושטראוס דרישה להזרמה נוספת מטעם פולאר בהיקף של 17 מיליון שקל, אך פולאר סירבה להשתתף. היום דיווחה פולאר כי בעלי המניות ביקשו למנות בורר מוסכם בין הצדדים. בתחילה סירבה פולאר, אך בסוף מאי הודיעה החברה כי אם המחלוקת תגיע לבוררות, בדעתה להגיע למינוי מוסכם של בורר.

כפי שנחשף ב-TheMarker, ביולי התקיימה אסיפה של בעלי המניות של רשת שבה הוחלט, בניגוד לעמדת פולאר, על הזרמת הון נוספת לרשת בסך של 45 מיליון שקל בשלושה מועדים. פולאר נדרשה גם היא להזרים לרשת את חלקה היחסי - כ-6 מיליון שקל. ואולם פולאר מתנגדת להחלטה להזרים הון ולדרישה ממנה לקחת חלק בהזרמה זו ואינה מתכוונת לשלם את חלקה.

פולאר עצמה הגיעה באפריל 2010 לסיכום עם אביב גלעדי לרכישת מניותיו ברשת תמורת  שקל אחד בלבד, אך בעלי האג"ח של פולאר דחו את ההסכם. כתוצאה מהשווי האפסי שהשתקף באותה עסקה, דיווחה פולאר ב-2010 כי מחקה את כל השקעתה ברשת בהיקף כולל של 17.5 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ