ערוץ 10 לא מוותר על "הישרדות": "נילחם באמצעים משפטים; רשת היטעתה את חברת ההפקה"

(עדכון) רשת הודיעה היום כי רכשה את זכויות השידור של תוכניות הריאליטי "הישרדות", שמשודרת כבר שש עונות בערוץ 10, נחשבת אחת מתוכניות הדגל של הערוץ ומכה את רשת בנתחי הרייטינג

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

(עדכון) מי ישדר את העונה הבאה של תוכנית הריאליטי "הישרדות"? לאחר שרשת הדהימה את עולם הטלוויזיה בישראל כשהודיעה על רכישת התוכנית, הבהירו בערוץ 10 כי בכוונתם להילחם במהלך בכל האמצעים המשפטיים.

מרשת נמסר בתגובה :"אין בכוונתנו להתייחס לטענות מופרכות אלה. ההודעה מדברת בעד עצמה".

"הישרדות וי-איי-פי". סגירת חשבונותצילום: ורד אדיר

זכיינית ערוץ 2 רשת הודיעה בצהריים כי רכשה את זכויות השידור של תוכניות הריאליטי "הישרדות", שמשודרת כבר שש עונות בערוץ 10 ונחשבת אחת מתוכניות הדגל של הערוץ. גם בימים אלה ערוץ 10 מתבסס בעיקר על שני ימי שידור של "הישרדות VIP", שבהם מצליח הערוץ להביס את רשת בערוץ 2.

בערוץ 10 כלל לא היו מודעים למו"מ שמתנהל בסודיות בין רשת לחברה הבריטית, והגיבו בהפתעה גמורה ובהלם לידיעות בעניין. מאוחר יותר, אמרו בערוץ כי בכוונתם לצאת למאבק במהלך של רשת ולהילחם בו באמצעים משפטיים. בערוץ טוענים כי ייתכן שרשת היטעתה את החברה הבריטית. ״עתידו של ערוץ 10 נמצא בידיה של ממשלת ישראל שמעכבת כל הסדר שיאפשר את המשך פעילותו של הערוץ גם בשנים הבאות, ויש מי שמנסה לנצל את המצב לטובתו", מסרו היום בערוץ 10. "כפי הנראה רשת, אשר מייחלת לחזרתה לימי המונופול, הטעתה את חברת castaway לחשוב שערוץ 10 כבר נסגר. הזכויות לשידור 'הישרדות' הן של ערוץ 10, וישראל 10 תנקוט בכל הפעולות המשפטיות על מנת להבטיח את כל זכויותיה".

הזכויות לתוכנית נמצאת בידי חברת CASTAWAY הבריטית. רשת קיבלה לידיה את זכויות הפקה והשידור של התוכנית באופן מיידי - כבר ב-2012. בזכיינית אומרים כי כבר במהלך השנה הנוכחית יחלו בהכנות להפקת העונה הראשונה של "הישרדות" ברשת.

עבור ערוץ 10 מדובר במכה כואבת במיוחד. ככל הידוע, לערוץ 10 היתה אופציה להאריך את תקופת הרכש של התוכנית מידי CASTAWAY, אך הזכיינית רשת מיהרה לרכוש את התוכנית. עבור רשת מדובר בצעד נוסף להתנגח בערוץ 10, שהניב לה הפסדים כואבים ברבעון האחרון, בנוסף לגיוס חברת ההפקה של "הישרדות", אבוט המאירי.

רשת גם גייסה לשורותיה את מנחה "הישרדות", גיא זוארץ, שהינחה את התוכנית "רוקדים עם כוכבים". הזכיינית מערוץ 2 צירפה לשורותיה את חברת ההפקה המובילה של ערוץ 10, אבוט המאירי, שעובדת כיום עם רשת על תוכנית חדשה וככל הנראה גם על "המרוץ למיליון".

"הישרדות" היתה חוד החנית של ערוץ 10 במאבקי הרייטינג מול רשת. הערוץ שיבץ את תוכנית הריאליטי בעיקר מול רשת, וגרם לה שוב ושוב לירידה בנתחי הרייטינג. ערוץ 10 הצליח להגיע לממוצע עונתי של 24.4% בעונה הראשונה ב-2007, ופרק הגמר השיג 36% צפייה - נתון הרייטינג הגבוה ביותר אי פעם לערוץ במשדר שאינו בתחום הספורט. בעונות הבאות "הישרדות" נחלשה, ורשמה רייטינג עונתי ממוצע של 18.4% בעונה השנייה ו-17% בעונה השלישית. גם פרקי הגמר רשמו ירידה אטית בנתונים. בעונה הרביעית, עונת האולסטראס, הרייטינג כבר ירד לממוצע של 14.5%, ובעונה החמישית התייצב על 15.2%. בעונה הזו הרייטינג של התוכנית זינק משמעותית, בעיקר בשל הליהוק המוצלח של צוות המשתתפים.

ג'וליה דיק מחברת CASTAWAY מסרה היום: "נהנינו לעבוד עם ערוץ 10 לאורך השנים. בחרנו ב'רשת' להמשך עתידה של הסדרה בישראל, זאת בזכות יכולות ההפקה והביצוע הגבוהות שרשת הציגה בכל הטיפול בפורמטים הבינלאומיים שברשותה, וכן בזכות סט הערכים עליהם מושתת החברה".

מרשת נמסר: "רשת נמצאת בתקופה מואצת של עשייה טלוויזיונית מזה כשנתיים, הן בתחום היצירה הישראלית במקורית והן בתחומי הבידור והראליטי. אנו שמחים על הצטרפותה של 'הישרדות' ללוח השידורים של רשת, לצד 'THE VOICE' ו'המירוץ למיליון'. רשת תמשיך לעשות טלוויזיה משפחתית, ערכית וחיובית, תוך שמירה על אחריות ציבורית, בכל אחד מהז'אנרים".

ערוץ 10 הציג הערב גם חוות דעת של עו"ד מטעמו, עו"ד ברוך כצמן, שותף במשרד הרצוג פוקס נאמן ושות', שמסר: "מדובר בהפרה בוטה ומקוממת ממש של הסכם תקף המהווה, בין היתר, חציית קווים אדומים והתנהלות שאינה מקובלת".

לפי הערוץ, במסגרת החוזה בין הערוץ לחברת castaway סוכם כי לערוץ תהיה בלעדיות בניהול מו"מ לרכישת זכויות של עונה נוספת במשך שלושה חודשים שלאחר סיום הפרק האחרון של העונה הקודמת - ואילו העונה הנוכחית כלל עוד לא הסתיימה. "אפשר להירגע. הישרדות בישראל היא של ערוץ 10 גם בעונה הבאה", אומרים בהנהלת ערוץ 10.  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker