בלעדי

נילסן מתמזגת עם חברת המחקרים הישראלית הגל החדש

אחרי העסקה תיהפך הגל החדש לאחת מקבוצת המחקר הגדולות בישראל, אם לא הגדולה ביותר

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

חברת המחקרים נילסן העולמית ממזגת את פעילותה בישראל עם חברת המחקרים הישראלית הגל החדש. אחרי העסקה תיהפך הגל החדש לאחת מקבוצת המחקר הגדולות בישראל, אם לא הגדולה ביותר. הממונה על ההגבלים העסקיים אישר בימים האחרונים את המיזוג.

עופר לוי, בעלי ומנכ"ל הגל החדש, ינהל את החברה הממוזגת. כל אחת מהחברות תמשיך לעבוד באופן מבודל ולספק שירותים ללקוחותיה באופן נפרד.  החברה המשותפת תכלול גם את החברות הנוספות של הגל החדש: חברת אדקיט, העוסקת במידע ומחקר בינלאומי שמתמנה באיסוף תובנות מהעולם שנרכשה על ידי כשנה על ידי גל ואיש העסקים ירון לוי וחברת new sense research, שהוקמה בשותפות עם קרן קורלי, המתמחה בביצוע מחקרים סנסוריים שעוסקים בחקירה צרכנית לפי הפעלת החושים.

קניות בסופר. גם הימנעות מרכישה בגלל המע"מ - היא עלות של המס
קניות בסופר. גם הימנעות מרכישה בגלל המע"מ - היא עלות של המסצילום: ניר קידר

חברת נילסן העולמית טוענת כי היא חברת המחקר הגדולה בעולם, עם פריסה ב-100 מדינות וכיסוי של 85% מאוכלוסיית העולם. החברה מתמחה בהתנהגות קונים וקבלת תובנות צרכניות. בישראל פועלת נילסן העולמית באמצעות החברה הבת נילסן ישראל, העוסקת במדידת שוק מוצרי הצריכה השוטפת באמצעות שרות ה-MarketTrack, המבוסס על נתוני קופות הקמעונאים.

המתחרים הגדולים של הגל החדש הם הם חברת TNS וחברת המחקר שילוב ואילו המתחרה העיקרי של נילסן היא חברת סטורנקסט. לדברי מקורב למהלך, המיזוג צפוי להשפיע על השוק כיוון שהחברה הממוזגת צפויה להיות הרבה יותר דומיננטית ואגרסיבית ולהציג מודלים ושיטות חדשים בנושאים של מחקרים שיווקיים ושיטות חדשות לביצוע מחקרים בנקודות מכירה. בנוסף, לנילסן פאנל צרכנים של 3,000 בתי אב שישולבו עם מחקרים שיווקיים אחרים שמבצעת הגל החדש. כמו כן, היכולת להגיע ללקוח עם סל שירותים מלא צפויה לעזור לחברה הממוזגת.

לדברי בכיר בענף המזון, שמשתמש בשגרה בשירותי מתחרתה של נילסן, סטורנקסט, ושל מכון מחקר אחר, המיזוג עשוי להשפיע על הענף אך לא לשנותו באופן ניכר . "אם החברה הממוזגת תבקש להראות לי מודלים חדשים שמשלבים את שתי החברות אסכים לשמוע וייתכן שאזמינם. אני ספציפית לא אחליף את חברת המחקר איתה אני עובד מזה שנים, אבל ייתכן בהחלט שחברות אחרות כן יעשו זאת. בכל הנוגע לבדיקת השוק המבורקד, לא אחליף את סטורנקסט כיוון שיש להם יתרונות כמו איסוף נתונים מנקודות מכירה רבות ומנגנון ידידותי יותר למשתמש".

מהגל החדש ונילסן ישראל סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker