"ידיעות", "כלכליסט" ו-ynet ימוזגו לבניין אחד בראשל"צ; עשרות יפוטרו

הערכות: כ-10 עיתונאים יפוטרו בכל אחד מהגופים ■ המטרה: חיסכון כספי ■ גורם בידיעות: המניע לפיטורים הוא המצב בשוק ובעיקר הכניסה של "ישראל היום" לענף

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

ההידרדרות של ענף המדיה בישראל מגיעה גם לעיתון הגדול במדינה: קבוצת "ידיעות אחרונות" נערכת לגל פיטורים של עשרות עיתונאים בשבועות הקרובים. הפיטורים יגיעו למערכות "ידיעות", "כלכליסט" ואתר ynet, ויכללו כתבים ועורכים ותיקים.

הפיטורים האלה מצטרפים לכמה צעדים נוספים שבהם נוקט העיתון בתקופה האחרונה, כמו צמצום של עשרות עובדים במחלקות המכירות והמנויים. בנוסף, בהנהלת העיתון הוחלט להפסיק לחלק כמה מהמוספים היומיים, כמו "בריאות" ו"מסלול", בנקודות המכירה - ולהפיצם רק למנויים.

נוני מוזסצילום: מוטי קמחי

במקביל, נודע ל-TheMarker כי צעד נוסף שבו תנקוט הקבוצה הוא מעבר של כל מערכת העיתון למשרדים חדשים בראשון לציון. כיום ממוקמת מערכת "ידיעות" בתל אביב, סמוך למגדלי עזריאלי, ובית הדפוס של העיתון ממוקם בראשון לציון.

ב"ידיעות" מתכוונים לרכז את כל הקבוצה, כולל "כלכליסט" ואתר ynet, בבניין אחד ראשון לציון כצעד לחיסכון כספי. גורם בעיתון אומר כי בקבוצה נערכים לריכוז כל הפעילות בראשון לציון כדי לחסוך בעלויות, אבל בשלב זה אין הערכה מתי המהלך יתבצע. מערכת "כלכליסט" ממוקמת כיום בבניין ברמת החי"ל בתל אביב.

ההידרדרות בענף העיתונות המודפסת גררה גל של פיטורים גם בקבוצת "מעריב" וב"הארץ". "מעריב" דיווח לאחרונה לבורסה כי לאחר הפסדים קשים יערוך סבב רחב של פיטורים, וכן שוקל לעבור להתמקד בפעילות דיגיטלית ולסגור את בית הדפוס.

"אנחנו ערב קיצוץ גדול ב'ידיעות אחרונות'", אומר גורם בעיתון. "החלטנו בשלב זה להימנע מקיצוץ רוחבי והורדת שכר, אלא לצאת לפיטורים". לפי הערכות, יפוטרו כ-10 עיתונאים בכל אחד מהגופים - ידיעות, כלכליסט ו-ynet.

לדברי הגורם בידיעות, המניע לפיטורים הוא המצב בשוק - ובעיקר הכניסה של "ישראל היום" לענף: "המצב הכלכלי בשוק לא טוב, ובמיוחד בשוק העיתונות. 'ידיעות' זה איכשהו גוף חזק ומצליח, אבל גם אנחנו נפגעים ממה שקורה. המציאות היא ש'ישראל היום' גורם להרס העיתונות הישראלית - גם ברמה המקצועית וגם ברמה הכלכלית. זה גוף שאין לו מודל כלכלי ואין לו צורך להרוויח".

בידיעות מודים כי ייתכן כי פיטורי העובדים יגרמו לפגיעה במוצר העיתונאי. "זה יפגע באיכות העיתון", אומר גורם בעיתון. "הם כולם אנשים טובים שתורמים לעיתון. הפיטורים הם בהחלט פגיעה בבשר החי".

ב"ישראל היום" סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker