בלעדי

ערוץ 10 הודיע למקאן יוניברסל כי יוחרם ב"הישרדות"

מקאן בתגובה: יש חשש לפשיטת רגל של ערוץ 10 ולכן אנו נמנעים מלהגדיל את החשיפה הפיננסית אליו

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מחריף הסכסוך בין חברת המדיה מקאן יוניברסל, מקבוצת מקאן אריקסון, לבין ערוץ 10: הערוץ הודיע היום לחברת רכש המדיה וללקוחות המשרד כי יחרים מעתה ואילך את החברה וימנע משידור פרסומות של המשרד בשעות הפריים טיים בימים שבהם משודרות התוכנית המובילות, כמו "הישרדות VIP" ו"היפה והחנון".

כפי שפורסם ב-TheMarker, יוניברסל מקאן בחרה עד כה שלא לרכוש כלל דקות פרסום מערוץ 10 - גם לא בתוכניות הבוקר, הערב או במהדורות החדשות - בימים שבהם משודרים משחקי היורו בערוץ. הסיבה לכך היא היחסים העכורים בין מקאן אריקסון לצ'רלטון, בעלת הזיכיון לשידור משחקי היורו, שמוכרת בעצמה את הפרסומות בזמן שידור המשחקים בערוצים 10 ו-9.

"הישרדות סלב"צילום: ורד אדיר

בחלק ממשרדי הפרסום וחברות המדיה לא הגיעו להסכמות עם צ'רלטון לגבי מחיר חבילות הפרסום, בטענה כי הן היו יקרות מדי, ולכן בחרו שלא לרכוש חבילות פרסום. למרות זאת, בכמה מקרים צ'רלטון הצליחה לחתום על עסקות ישירות עם לקוחות גדולים, בעיקר בענף הבנקאות והרכב. בין השאר, הצליחה צ'רלטון לחתום על עסקה גדולה ישירות עם בנק לאומי, לקוח של מקאן אריקסון.

"מקאן יוניברסל למעשה מנהלת את המאבק שלה נגד צ'רלטון על גבו של ערוץ 10", אומר גורם בענף. "בערוץ 10 לא מסכימים לזה ועכשיו משיבים מלחמה".

המשמעות של הימנעות משידור פרסומות של מקאן בערוץ 10 בימי "הישרדות VIP" ו"היפה והחנון" עלולה להיות כמובן קשה עבור ערוץ 10, אבל גם עבור מקאן יוניברסל - בימים אלה ערוץ 10 מנצח ברייטינג את ערוץ 2 וזוכה לנתח רייטינג גבוה יותר, ואם מקאן לא תהיה שם ההכנסות של החברה עלולות להיפגע.

 מערוץ 10 נמסר: "איננו מנהלים את עניינו המסחריים מעל דפי העיתון".

מקאן בתגובה: יש חשש לפשיטת רגל של ערוץ 10 ולכן אנו נמנעים מלהגדיל את החשיפה הפיננסית אליו.

בכיר בערוץ 10 הביע תמיהה על התגובה של מקאן. לדבריו, ״מקאן אינה חשופה בערוץ 10, וכידוע על פרסום משלמים אחרי שמשדרים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker