בלעדי

"אל ג'זירה הישראלית": דרהי מקים ערוץ חדשות בינלאומי

הערוץ יופק בישראל על ידי חברת ההפקה של חיים סלוצקי וישדר חדשות מזווית ראייה ישראלית ■ בשלב ראשון ישודר הערוץ בצרפת ובהמשך יפנה גם לקהל צפון-אמריקאי ■ דרהי וסלוצקי אישרו את הפרטים: "מטרת הערוץ היא תרומה לציונות"

אמיר טייג
נתי טוקר
אמיר טייג
נתי טוקר

איש העסקים הישראלי-צרפתי פטריק דרהי, שנכנס לשוק התקשורת הישראלי ב-2009 כשרכש את השליטה בחברת הכבלים HOT , צפוי להשקיע בערוץ טלוויזיה חדש שישדר לעולם חדשות מהמזרח התיכון מזווית ראייה ישראלית. הערוץ, שיהיה מעין גרסה ישראלית לרשת החדשות הערבית אל ג'זירה, יפעל מישראל וישדר בצרפת בשפה הצרפתית. תפיק אותו חברת ההפקות של חיים סלוצקי, שותף עסקי של דרהי ומפיק הערוצים העיקרי של HOT. סלוצקי - באמצעות חברת סלוצקי אפיקי תקשורת - יהיה בעלי הערוץ ודרהי צפוי ליטול נתח מהכנסותיו, אם יהיו כאלה. בשלב מאוחר יותר מתכנן דרהי ליצור לערוץ גרסה באנגלית, שתיועד לשוק הצפון-אמריקאי.

עבור דרהי, הצעד שנועד לחזק את תדמיתה של ישראל בעולם, אך לא מן הנמנע כי בסופו של דבר מדובר במהלך עסקי במטרה להביא לכך שהערוץ יגיע לעצמאות כלכלית. בקרבתו של דרהי מבקשים להבהיר אין מדובר בערוץ בעל אופי הסברתי, כי לא יהיה קשר בינו לבין מערך ההסברה של מדינת ישראל וכי מטרתו תהיה לחשוף לעולם את אורח החיים הישראלי התוסס והמודרני.

פטריק דרהיצילום: עופר וקנין

הערוץ החדש יוקם על תשתית ערוץ Guysen הצרפתי, המופק בישראל ומסקר את אירועי המזרח התיכון ומשודר כיום כיום באפיק 144 בכבלים. עם הקמתו, הוא ישולב בשידורי HOT באותו אפיק. עם זאת, המיזם המתוכנן אינו קשור עסקית לחברת הכבלים הישראלית.

כפי המסתמן, הערוץ ימומן באמצעות שידור פרסומות ויועבר על גבי תשתיות הטלוויזיה הצרפתית, ובהן אלה של חברת הכבלים הגדולה בצרפת שבבעלות דרהי, Numericable. הגם שעיקר תכניו יהיו חדשותיים, בערוץ ישולבו גם רכיבים מגזיניים, שיופקו כולם בישראל.

בשוק התקשורת מעריכים כי הערוץ החדש ייעזר בקבוצת ידיעות אחרונות ובאתר ynet שבבעלותה כדי להקים את גוף החדשות שלו. ההערכות מתבססות על הקשרים העסקיים בין דרהי, סלוצקי ובעלי קבוצת ידיעות, נוני מוזס. מוזס מחזיק עדיין במניות מיעוט ב-HOT ומקיים קשרים עסקיים ענפים עם סלוצקי. סלוצקי מפיק עבור HOT את ערוץ הבידור, וב-2013 יחל לשדר את הערוץ הדוקומנטרי שיחליף את ערוץ 8.

מטעמו של דרהי אישרו את הדברים ומסרו כי "פטריק דרהי החליט לתרום לערוץ Guysen - שיופעל ויהיה בבעלות מלאה של חיים סלוצקי - מתוך מניע ציוני כן ואמיתי לסייע בשיפור הדימוי של ישראל באמצעות הצגת אורח החיים התוסס, המודרני והצעיר של הישראלים החיים כאן. בנוסף לתכנים שישודרו מישראל יתועדו בשידורי הערוץ גם חיי הקהילות היהודיות בחו"ל". עוד נמסר מטעמו של דרהי כי "תרומה זו תאפשר לערוץ לגוון את תכניו ולהשביחם וכן להרחיב את הפלטפורמות שבהן הוא משודר, כך שיהווה מותג בעל משקל והשפעה בעולם. דרהי מאמין כי הצגה מאוזנת ושקולה של החיים בישראל ברחבי העולם תסייע לחיזוק תדמיתה של המדינה, והוא רואה בתרומתו זו צעד נכון בעניין".

חיים סלוצקיצילום: אייל טואג

סלוצקי אישר את פרטי הידיעה, ומסר כי "מדובר בערוץ שמטרתו תרומה לציונות". ב-ynet וב-HOT ביקשו שלא להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ