אמון הציבור: הטעיה בפרסומת לביטוח ישיר עם אלון אולארצ'יק

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

>> ארגון אמון הציבור טוען כי בפרסומת הטלוויזיה של חברת ביטוח ישיר, בכיכובו של אלון אולארצ'יק, היה משום הטעיית הציבור. הפרסומת קידמה את שירות ביטוח מקיף של החברה. לטענת הארגון, הציבור היה עלול להבין מהפרסומת שביטוח מקיף הוא חובה על פי חוק, בעוד שמדובר בביטוח וולנטרי.

בפרסומת נראים אולארצ'יק ואחיינו נוסעים במכונית, כששוטר עוצר אותם ומבצע בדיקת רישיון. השוטר מתרה בפני אולארצ'יק כי תוקף תעודת הביטוח עומד לפוג, ובתגובה אולארצ'יק מחדש את הביטוח באמצעות האינטרנט - וניצל מדו"ח. לפי ארגון אמון הציבור, השימוש בשוטרים יוצר מצג שווא שמערכת החוק מחייבת את הנהגים לרכוש פוליסת ביטוח מקיף.

בשלב זה הפרסומת כבר ירדה מהאוויר. ברשות השנייה סברו כי אין הטעיה בפרסומת, אבל נציג תלונות הציבור ברשות, דוד רגב, השיב לארגון כי לדעתו מדובר בהטעיה וכי הוא יסב את תשומת לב הנוגעים בדבר אם הפרסומת תעלה מחדש. "אנו שבים וקוראים למפרסמים להקדיש תשומת לב ולבחון היטב את הפרסומים כדי למנוע הטעיית הציבור", מסרו מארגון אמון הציבור.

מביטוח ישיר נמסר בתגובה: "אין בפרסומת שלנו טענה כאילו יש חובה לביטוח מקיף. מדובר בסיפור רקע למסר העיקרי של הסרט. הסיפור בסרט הוא תפאורה למסר, ונועד למשוך תשומת לב כמקובל בסרטי פרסומת, ולא יותר מכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker