הפגנה מול עיריית ת"א: חולדאי - תטפל בזבל הפורנוגרפי הזה

תושבים אספו במשך שבועות עשרות אלפי כרטיסי ביקור והשליכו אותם מול העירייה ■ "אם יש דבר אחד ויחיד שעובד על הרשויות זה לחץ ציבורי"

יעל שנער
יעל שנער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יעל שנער
יעל שנער

למעלה מ-100 תושבים הפגינו אתמול (שלישי) מול עיריית תל אביב בדרישה לטפל בעשרות כרטיסי הביקור הפורנוגרפיים שמפוזרים בעיר. המפגינים אספו במשך כמה שבועות עשרות אלפי כרטיסים, שמפרסמים ומוצמדים למכוניות החונות בעיר כדרך קבע, והשליכו אותם בערימה גדולה מול בניין העירייה. חלקם נשאו שלטים בגנות ראש העיר עליהם נכתב: "חולדאי תטפל בזבל הזה".

הפגנה נגד הכרטיסים הפורנוגרפייםצילום: מתוך דף האירוע בפייסבוק

"אם יש דבר אחד ויחיד שעובד על הרשויות זה לחץ ציבורי. רק שהציבור דורש ועומד על שלו, ומבהיר שקצה נפשו - דברים זזים", אמרה ל-TheMarker תמר זנדברג, חברת מועצת העיר תל אביב מטעם מרצ. זנדברג עומדת בראש הוועדה לקידום מעמד האישה בעירייה וסיפרה כי הרעיון להפגנה נולד על ידי כמה פעילות. "קיימנו דיון בוועדה בנושא הכרטיסים וחשבנו על דרכי פעולה נגד התופעה - בכיוון המשפטי, האכיפתי וכיצד להעלות את המודעות הציבוריות בנושא. רעות גיא ואיריס שטרן-לוי יזמו את ההפגנה ופתחו אירוע בפייסבוק".

כ-800 איש נרשמו לאירוע והתחילו לאסוף באופן עצמאי את כרטיסי הביקור. על פי החוק, הדפסה והפצה של הכרטיסים היא עבירה פלילית ודינה שלוש שנות מאסר או קנס.

לדברי זנדברז, שני גורמים אחראים לטיפול בתופעה: המשטרה והפיקוח העירוני. "אני לא מייחסת להם כוונה רעה אבל הם מגלגלים אחריות אחד על שני. אוזלת היד של המשטרה מתבטאת בכל מיני תירוצים. כך למשל הם אומרים כי קשה להגיע אל המספרים שרשומים על כרטיסי הביקור כי אלו כרטיסי טוקמן. אבל זה בדיוק תפקידם - לחקור ולהפעיל את המודיעין שלהם בנושא. הרי בכל עבירה אחרת לא יעלה על הדעת שהמשטרה תרים ידיים ותגיד 'אנחנו לא מתחקים אחר הטלפון של הפושע כי מדובר בקו טוקמן'".

"גם בייעוץ המשפטי של העירייה לא מודעים מספיק לתופעה. למשל, הם כלל לא ידעו על תיקון לחוק העונשין מלפני שנה שמכיל אחריות פלילית על המדפיסים והמפיצים של הכרטיסים".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "הצעת שירותי מין הינה עבירה על חוקי המוסר שאכיפתה בסמכות המשטרה בלבד ולרשות מקומית אין סמכות חוקית לפעול בנושא. כאשר פקחי העירייה תופסים את מחלקי הכרטיסים הם נקנסים באלפי שקלים".

הפגנה נגד הכרטיסים הפורנוגרפייםצילום: מתוך דף האירוע בפייסבוק
הפגנה נגד הכרטיסים הפורנוגרפייםצילום: רון בארי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker