רישיון ערוץ 24 הוארך בשש שנים: יתחייב לשדר יותר סגנונות מוסיקליים

מאז השלימה קשת רכישת 90% מהערוץ, ב-2011, זכה הערוץ להזרמות כספים מצד הזכיינית, וכעת אומרים במועצה כי הוא הצליח לעמוד במרבית חובות ההשקעה בהפקות מקומיות, ואף השלים חוסרים משנים קודמות

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

רישיון ערוץ 24, שבשליטת זכיינית ערוץ 2 קשת, הוארך בשש שנים נוספות - כך החליטה מועצת הכבלים והלוויין. ערוץ 24 מוגדר כערוץ ייעודי למוסיקה, ותקופת הרישיון שלו בת עשר שנים תסתיים השנה. מדובר על ההחלטה האחרונה בכהונתו של יו"ר המועצה היוצא, ניצן חן.

ערוץ 24 שקע במשך שנים בהפסדים ולא עמד במחויבויותיו הרגולטוריים. מאז השלימה קשת רכישת 90% מהערוץ, ב-2011, זכה הערוץ להזרמות כספים מצד הזכיינית, וכעת אומרים במועצה כי הוא הצליח לעמוד במרבית חובות ההשקעה בהפקות מקומיות, ואף השלים חוסרים משנים קודמות.

אחת הטענות שמופנות כלפי ערוץ 24 היא שכיום הוא אינו ממש את ייעודו כערוץ מוסיקה, אלא כולל תוכניות מלל רבות. בנוסף, המוסיקה שהוא משדר מורכבת בעיקר מסגנון מזרחי והערוץ לא מביא לידי ביטוי סגנונות מוסיקה ישראליים נוספים. מסקר שערכה המועצה על-ידי מכון כלים שלובים התברר כי 42% מהמשיבים סבורים כי בערוץ אין ייצוג הולם למוזיקת פופ ישראלית, ורק 26% השיבו כי למוסיקת רוק ישראלית קיים ייצוג טוב בערוץ.

במועצה הכבלים והלוויין אומרים כי ההחלטה להאריך את תקופת הרישיון ניתנה בכפוף להתחייבות בעלי המניות של הערוץ לעמוד בכל מחויבויותיו וכן, התחייבות לתת בטוי לכל סגנונות המוסיקה בישראל.

ניצן חן, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולויין, מסר כי "במהלך עשר השנים האחרונות ערוץ 24 תרם תרומה משמעותית לתרבות וליצירה הישראלית המקורית, והפך לאבן שואבת עבור יוצרים וזמרים מסגנונות שונים. עם זאת, תמיד יש מה לשפר, והמועצה תעמוד על כך כי בשש השנים הקרובות, ערוץ 24 ייתן במה לסגנונות מוזיקליים שלא ניתן להם ייצוג הולם בשנים האחרונות מעל גבי מרקע הערוץ. יותר שלא ניתן להם ביטוי בערוץ בתקופה האחרונה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker