קשת מסיימת מאבק במועצת העיתונות: מושכת התלונה נגד "ידיעות אחרונות"

קשת: הגענו לכלל מסקנה כי "ידיעות" ממילא לא יקיים את החלטת בית הדין של מועצת העיתונות

נתי טוקר

זכיינית ערוץ 2 קשת החליטה היום למשוך את התלונה שהגישה למועצת העיתונות נגד "ידיעות אחרונות". לטענת קשת, לאור התנהלות "ידיעות אחרונות" והחלטתו להחרים את הדיון, "אין אנו רואים כל תועלת בבירור תלונותינו על ידי בית הדין של מועצת העיתונות ואין אנו רואים טעם בהחלטה של בית הדין בעניין".

אבי נירצילום: דודו בכר

קשת הגישה לפני יותר משנה תלונה נגד "ידיעות אחרונות" וטענה כי העיתון ואתר ynet מסקרים את הזכיינית באופן מוטה לרעה, ולכן על העיתון לציין בכל ידיעה העוסקת בקשת גילוי נאות שלפיו יש תחרות עסקית בין הצדדים. הליך גישור שהתקיים בין הצדדים הגיע למבוי סתום, ולכן נבחר הרכב בית הדין לאתיקה לטיפול בעניין. לאחר הפרסומים בפרשת הכדורים הפסיכיאטריים בתוכנית "האח הגדול", ביקשה קשת ממועצת העיתונות להרחיב את התלונה גם לגבי סוגיה זו. "ידיעות אחרונות" מצדו הודיע כי יחרים את הדיונים במועצת העיתונות.

לטענת "ידיעות אחרונות", לבירור התלונה אין מקום במועצת העיתונות. "קשת בחרו להפוך את תלונתם נגד 'ידיעות אחרונות' לדיון תקשורתי ולשטוח את טענותיהם, לרבות טענות שהועלו בהליך הגישור החסוי שהתקיים בין הצדדים, באמצעי התקשורת", כתבו עורכי הדין של העיתון למועצת העיתונות.

היום פורסם ב-TheMarker כי מזכ"ל מועצת העיתונות, אריק בכר, הודיע בשבוע כי פישר הסמיכו להודיע לצדדים כי בכוונתו לכתוב החלטה בתיק ללא דיון, במעמד צד אחד. בכר גם הודיע לצדדים כי אם ברצונם לשגר טענות בכתב, הם יוכלו לעשות זאת עד 26 באפריל.

ואולם כיום מבצעת קשת מהלך הפוך ומושכת את תלונתה. במכתב ששיגר עו"ד של קשת, רון גזית, למועצת העיתונות, נכתב כי "לנוכח התנהלותה של 'ידיעות אחרונות' אשר מתעלמת בבוטות ובהפגנתיות מבית הדין של מועצת העיתונות ומסמכותו, הגענו לכלל מסקנה כי 'ידיעות' ממילא לא תקיים אחר החלטת בית הדין אף בתלונותינו שבנדון". המשמעות היא שהדיונים בתיק לא יימשכו והתיק ייגנז.

גורם בקשת מסר בתגובה: "'ידיעות אחרונות' מצפצפים על בית הדין ומחרימים את הגורם המוסמך בישראל בענייני אתיקה עיתונאית. הם הודיעו שאין בכוונתם לשתף פעולה עם ההליך בנימוק הלא רציני ש'כולם יודעים' שיש תחרות בין קשת לידיעות. עצם ההתעלמות מראש מוכיחה כי הם אינם הולכים למלא אחר ההכרעה בו. ידיעות לא מוכנים לעבוד בשקיפות כפי שהם דורשים. נאה דורש נאה מקיים. הפרישה הסופית של ידיעות משמשת כעדות המוכיחה את טענתנו. ידיעות אחרונות לא מוכנים להעמיד את עצמם לבדיקה -הם לא מוכנים לעמוד למשפט ובורחים. מי שבקיא בפרטים יודע מדוע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker