פיטורי הטאלנטים של רשות השידור יידחו לאחר הרפורמה

נתי טוקר
נתי טוקר

>> שורת הטאלנטים של רשות השידור שקיבלה החודש מכתבי זימון לשימוע לפני פיטורים או קיצוץ בשכר ניצלה בשלב זה. לאחר שהנושא הועבר לבית הדין לעבודה, הגיעה אגודת העיתונאים בירושלים להבנה עם הנהלת רשות השידור שלפיה הפיטורים יידחו עד לאחר מימוש הרפורמה ברשות השידור.

הנהלת רשות השידור שיגרה במארס מכתבי שימוע לפני פיטורים או קיצוץ שכר לכ-38 בעלי חוזים אישיים וחוזי טאלנט, בהם קרן נויבך, עודד שחר וינון מגל, גאולה אבן, יגאל רביד, עודד גרנות, גילי שם טוב ועוד. במסגרת מימוש הרפורמה, תיאלץ הרשות לפטר 30 בעלי חוזים אישיים, ולאחרים ייערך קיצוץ שכר. ואולם באגודת העיתונאים טענו כי הרשות מיהרה לשגר את מכתבי השימוע עוד לפני ההסכם הסופי של הרפורמה, והאגודה הגישה בקשה לבית הדין להוציא צו מניעה נגד השימועים.

בהתאם להמלצת בית הדין החליטה הרשות למשוך את מכתבי השימוע ונקבע כי יחל תהליך הידברות בין האגודה לרשות. לאחר תהליך ההידברות, הצדדים כיום קרובים לסיכום כי פיטורי הטאלנטים יידחו עד לאחר מימוש הרפורמה. ההסכם הסופי של הרפורמה היה אמור להיחתם כבר בשבועות הקרובים, אבל בינתיים הוא מתעכב בשל מאבקים בין האוצר, משרד ראש הממשלה ורשות השידור.

גאולה אבןצילום: אביב חופי

הרשות גם שיגרה מכתבי שימוע ל-26 עובדים צעירים שלהם פחות משלוש שנות ותק. בנושא זה הוחלט כי ייעשה תהליך הערכה של העובדים, בשיתוף אגודת העיתונאים. רק לאחר מסקנות צוות ההערכה יוחלט אם העובד יפוטר או ימשיך לתקופת ניסיון נוספת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker