תלונת קשת על סיקור מוטה תוכרע בלא שמיעת "ידיעות אחרונות"

קשת הגישה לפני יותר משנה תלונה נגד "ידיעות אחרונות" וטענה כי העיתון ואתר ynet מסקרים את הזכיינית באופן מוטה לרעה

נתי טוקר
נתי טוקר

>> בית הדין של מועצת העיתונות בראשות עו"ד גדעון פישר, מתכוון לפרסם החלטה בנוגע לתלונת זכיינית ערוץ 2 קשת נגד "ידיעות אחרונות" במעמד צד אחד - ללא שמיעת הצד של "ידיעות". העיתון הודיע כי הוא מחרים את הדיון בבית הדין ולא ישתתף בהליך.

מזכ"ל מועצת העיתונות, אריק בכר, הודיע בשבוע כי פישר הסמיכו להודיע לצדדים כי בכוונתו לכתוב החלטה בתיק ללא דיון, במעמד צד אחד. בכר גם הודיע לצדדים כי אם ברצונם לשגר טענות בכתב, הם יוכלו לעשות זאת עד 26 באפריל.

אבי נירצילום: דודו בכר

קשת הגישה לפני יותר משנה תלונה נגד "ידיעות אחרונות" וטענה כי העיתון ואתר ynet מסקרים את הזכיינית באופן מוטה לרעה, ולכן על העיתון לציין בכל ידיעה העוסקת בקשת גילוי נאות שלפיו יש תחרות עסקית בין הצדדים. הליך גישור שהתקיים בין הצדדים הגיע למבוי סתום, ולכן נבחר הרכב בית הדין לאתיקה לטיפול בעניין. לאחר הפרסומים בפרשת הכדורים הפסיכיאטריים בתוכנית "האח הגדול", ביקשה קשת ממועצת העיתונות להרחיב את התלונה גם לגבי סוגיה זו. "ידיעות אחרונות" לא הגיעה לדיון שהיה אמור להתקיים לפני כחודש.

נציג "ידיעות אחרונות", עו"ד פז מוזר, שיגר למועצת העיתונות מכתב שבו הודיע כי העיתון יחרים את הדיון. לטענת "ידיעות אחרונות", לבירור התלונה אין מקום במועצת העיתונות. עוד הוסיפו עורכי הדין של העיתון כי "קשת בחרו להפוך את תלונתם נגד 'ידיעות אחרונות' לדיון תקשורתי ולשטוח את טענותיהם, לרבות טענות שהועלו בהליך הגישור החסוי שהתקיים בין הצדדים, באמצעי התקשורת".

בתגובה להודעה של "ידיעות אחרונות" שיגרו עורכי הדין של קשת, רון גזית ובנימין רוטנברג, מכתב למועצת העיתונות שלפיו "בסירובה של 'ידיעות אחרונות' להתייצב לדיון בפני בית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות היא בועטת בכללי ההתנהגות המקובלים בכלי התקשורת בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker