הערכות: גלי צה"ל תקצץ בתקציבה העומד על כ-40 מיליון שקל בשנה

בגלי צה"ל אישרו כי "צה"ל עובר תהליך של קיצוץ והתחנה היא חלק מהצבא" ■ ייתכן שתיפסק ההתקשרות עם פרילאנסרים

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

גלי צה"ל עשויה להידרש לקצץ בתקציבה כחלק מהקיצוץ הכולל בתקציב מערכת הביטחון. התחנה שממונת חלקית על ידי משרד הביטחון עשויה לנקוט מהלכי התייעלות שונים וייתכן שתפסיק את ההתקשרות עם עובדים פרילאנסרים.

תקציב גלי צה"ל מגיע לפי הערכות לכ-40 מיליון שקל בשנה, מתוכו כ-20 מיליון שקל מחסויות ותשדירים. מפקד התחנה, ירון דקל, שנכנס לפני כחודש לתפקידו עדיין לא החליט כיצד לבצע את תהליכי ההתייעלות.

בניין גלי צה"ל ביפוצילום: דודו בכר

כפי שדווח ב-TheMarker, משרד הביטחון כבר החל בסוף 2011 להקשיח את תנאי העובדים הפרילנאנסרים בגלי צה"ל. מדובר על כ-60 עובדים המקבלים את שכרם באמצעות חשבוניות כאשר חלקם ממלאים תפקידים בכירים בתחנה ועמם נמנים עורכי תוכניות ומהדורות חדשות ומגישים. עובדים אלה מצטרפים לחיילים בגלי צה"ל וכן לעשרות אזרחים עובדי צה"ל שמועסקים בתחנה.

במשרד הביטחון דרשו מהפרילנאסרים לחתום על חוזה חדש שלטענת כמה מהם הוא "דרקוני", משום שהוא כולל למשל הצהרה כי כי בינם לבין התחנה אין יחסי עובד-מעביד. פרילנאסרים רבים בתחנה החליטו לא לחתום על החוזה החדש ולאחר הבנות עם משרד הביטחון הוארך להם החוזה עד יוני. כעת מנסה דקל לפתור גם את סוגיית הפרליאנסרים. בגלי צה"ל אישרו כי "צה"ל עובר תהליך של קיצוץ וגלי צה"ל היא חלק מהצבא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker