צפו בסרטון |

שיר מחאה נגד "ארץ נהדרת": "לא שילמה לנו"

קשת: "העניין נמצא בבדיקה; במידה שאכן לא הועבר התשלום, הנושא יטופל בהקדם"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

אמנים שיצרו שיר עבור התוכנית "ארץ נהדרת" של זכיינית ערוץ 2 קשת העלו ליוטיוב סרטון מחאה משעשע שבו הם מלינים על כך שמזה כשנה הזכיינית עדיין לא העבירה להם את התשלום עבור יצירתם. הסרטון המדובר שיצרו בני הזוג אסף שפיר ומיכל קליין-שפיר היה על מחאת האוהלים ברוטשילד, ונקרא "שכונת חיים באוהלים". בני הזוג הם קולנוענים שעוסקים בהפקת סרטים, בעיקר דוקומנטריים, והם הורים לילדה אחת.

בסרטון, שהועלה על ידי שפיר, שרים היוצרים: "עשינו וידיאו שמאוד אהבנו לכבוד המחאה ברחובות. ואז מהתרגשות דמעה הוזלנו כשקנתה אותו הגדולה בתכניות. שלום לך 'ארץ נהדרת'. תגידי מה נהיה עם התשלום?" בסיום הם שרים: "מה אנחנו פה כבר מבקשים, שתשלמי בזמן ולא אחרת, או שגם קיציס מקבל שוטף 360?"

"עשינו את הסרטון באופן עצמאי בתקופת המחאה", מספר שפיר. "קשת פנו אלינו מיוזמתם וקנו את הסרטון להקרנה חד פעמית, רק שהם שכחו לשלם. בחוזה כתוב שוטף +60, אולי 90, אני לא ממש זוכר. זה אומר שזה היה כמעט לפני שנה. כתבתו להם שלושה מיילים לגבי התשלום, פנינו אליהם בפייסבוק, התקשרנו גם למפיקה עצמה - אבל זכינו להתעלמות מוחלטת במשך חודשים".

שפיר מספר כי בסופו של דבר, לפני שלושה חודשים, פנה לקשת ושאל במייל: "האם אני מבין שאנחנו צריכים לפעול בדרכים יצירתיות כדי לקבל את הכסף?". לטענתו, נציגת קשת התחייבה בפניו כי העניין יסודר במהירות. "אבל שוב היתה התעלמות", הוא אומר.

לדבריו, "מדובר על סכום זעום. יש פה משהו נורא ברור ופשוט – קשת רצתה לרכוב על עניין המחאה כמו הפוליטיקאי הכי קטן. הדבר האירוני בכל הסיפור שהם קנו סרטון מחאה ועשקו את האמן הצעיר. מדובר בסכומים מאוד פעוטים. הכסף זה לא העניין, אלא יש כאן משהו עקרוני של דוד מול גלית. זה מה שנורא הכעיס אותנו ועומד בבסיס המוטיבציה שלנו לעשות את הסרטון הזה. אם זה הטון שקשת ותכנית הדגל שלה נותנים לתעשייה הזאת, זה עצוב מאוד. אנחנו אנשים פשוטים מאוד, אבל ערכיים מאוד וחשוב לנו שהסרטון יגיע לכולם, כי זה כואב לנו".

מקשת נמסר: "העניין נמצא בבדיקה. במידה שאכן לא הועבר התשלום, הנושא יטופל בהקדם".

.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker