בעלי המניות של רשת הזרימו לחברה 140 מיליון שקל בשלוש שנים

דו"חות פולאר תקשורת: בעלי המניות המרכזיים ברשת, מפחת עופר ואודי אנג'ל, דורשים מהחברה הזרמה נוספת של 17 מיליון שקל

נתי טוקר
נתי טוקר

בעלי המניות של זכיינית ערוץ 2 רשת הזרימו לחברה 140 מיליון שקל ממארס 2009 עד סוף 2011 - כך עולה מדו"חות פולאר תקשורת, המחזיקה 13% ממניות רשת. עוד עולה מהדו"חות כי בעלי המניות הנוספים של רשת דורשים כיום מפולאר להשלים את חלקה בהלוואות לחברה ולהזרים לה 17 מיליון שקל.

רשת נשלטת על ידי האחים עופר ואודי אנג'ל (51%), אביב גלעדי (20%), מיכאל ורעיה שטראוס (16%) ופולאר - חברת אחזקות בתחום התקשורת הנסחרת בתל אביב לפי שווי של 18.6 מיליון שקל.

רשת ספגה הפסדים כואבים, בעיקר ב-2010-2008, לאחר ירידה משמעותית בהיקף ההכנסות, שנבעו מהמשבר הכלכלי ומירידה ברייטינג של תוכניות הזכיינית. בעלי המניות בחברה נאלצו להזרים לה שוב ושוב כספים כדי להחיותה. בעלי המניות המרכזי שמזרים לחברה כסף הם עופר-אנג'ל ושטראוס, בעוד שגלעדי ופולאר משכו את ידיהם מההשקעה.

פולאר מדווחת כי ההזרמה האחרונה שלה לחברה היתה במארס 2009, אז הזרימה 1.3 מיליון שקל בהזרמה כוללת של 10 מיליון מצד כל בעלי המניות. החברה דיווחה כי סך כל ההזרמות שלה לחברה הגיעו ל-12.7 מיליון שקל - פחות מ-10% מכלל היקף הלוואות הבעלים לחברה.

במהלך מארס 2012 העבירו בעלי המניות מטעם אנג'ל-עופר ושטראוס דרישה להלוואה נוספת מטעם פולאר בהיקף של 17 מיליון שקל, לפי חלקה בחברה. המשמעות היא שסך כל הזרמות הבעלים ממארס 2009 הגיעו ל-140 מיליון שקל. בפולאר דיווחו כי הם בוחנים בימים אלה את הדרישה. בעבר כבר הודיעו בעלי המניות ברשת הנוספים לפולאר כי ייתכן שידרשו דילול אחזקותיהם בחברה בשל אי השתתפותם בהזרמות.

פולאר עצמה הגיעה באפריל 2010 לסיכום עם אביב גלעדי לרכישת מניותיו ברשת תמורת 1 שקל בלבד, אך בעלי האג"ח של פולאר דחו את ההסכם. כתוצאה מהשווי האפסי שהשתקף באותה עסקה, דיווחה פולאר ב-2010 כי מחקה את כל השקעתה ברשת בהיקף כולל של 17.5 מיליון שקל.

פולאר מדווחת כי מאז המשבר הכלכלי של 2008, נקלעה רשת להפסדים ולגירעון בהון העצמי, ולכן נזקקה להלוואות בעלים נוספות. לפי פולאר, לרשת קיימת כיום גם בעיה לאור אי עמידה באמות המידה הפיננסיות בהלוואות שנטלה רשת מהבנקים. עם זאת, מאז סוף 2008 מבצעת רשת תהליכי התייעלות במטרה לקצץ בהוצאות.

פולאר מעריכה כי כדי שרשת תוכל להמשיך לפעול, יש צורך בגידול בהכנסות באמצעות עלייה ברייטינג התוכניות; הפחתה של מחויבויות הזכיינית לתשלומי תמלוגים וזיכיון לרשות השנייה והקלות רגולטוריות נוספות; הגעה להסכם עם הבנקים כך שלא יעמידו את ההלוואות לפירעון מיידי; והמשך הזרמות הכספים מצד הבעלים.

אודי אנג'לצילום: אייל טואג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker