אגודת העיתונאים מבקשת צו מניעה נגד הפיטורים ברשות השידור

בשבוע שעבר שיגרה הרשות מכתבי שימוע לפני פיטורים או קיצוץ שכר ל-100 בעלי חוזים אישיים ■ באגודת העיתונאים טוענים כי הרשות מיהרה לשגר מכתבי שימוע לפני ההסכם הסופי של הרפורמה

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

אגודת העיתונאים הגישה היום לבית הדין לעבודה בקשה לצו מניעה נגד הליכי הפיטורים של העיתונאים הבכירים ברשות השידור. בשבוע שעבר שיגרה הרשות מכתבי שימוע לפני פיטורים או קיצוץ שכר ל-100 בעלי חוזים אישיים, בהם קרן נויבך, איילה חסון, עודד שחר, כרמלה מנשה, ינון מגל, גאולה אבן, יגאל רביד, עודד גרנות, גילי שם טוב ועוד.

יעקב אחימאירצילום: אמיל סלמן

במסגרת מימוש הרפורמה ברשות, שאושרה בשבוע שעבר בכנסת, תאלץ הרשות לפטר 30 בעלי חוזים אישיים. אלא שבאגודת העיתונאים טוענים כי הרשות מיהרה לשגר את מכתבי השימוע עוד לפני ההסכם הסופי של הרפורמה.

בבקשה לצו המניעה, שחלה גם על בעלי החוזים האישיים וגם על אלה הכלולים בחוזה קיבוצי, נכתב: "דווקא כעת, כשכניסתה של הרפורמה לתוקף קרובה לוודאות (ובוודאי קרובה מבעבר), החליטה רשות השידור 'לשפר עמדות' ולפעול לפיטוריהם של עיתונאים כעת - שלא במתווה הסכם הרפורמה, תוך שהיא מציינת במכתבי הזימון לשימוע לפני פיטורים כי מדובר בחלק מהליך הרפורמה... פיטורים כעת נוגדים את הסכמי הרפורמה ותכליתם להתחמק מהחלת ההסכם הקיבוצי שנחתם ועתיד להיכנס לתוקף".

עוד מוסיפה האגודה כי "פיטורים כעת יש בהם משום חוסר תום לב קיצוני, שכן כל מטרת הפיטורים כעת הינה להתחמק מהתחייבויות המשיבה על פי הסכמי הרפורמה, כאשר במקביל החלו לעבוד במשיבה עובדים חדשים. כיצד ניתן ליישב את פיטוריהם של עובדים ותיקים עם קבלתם לעבודה של עובדים חדשים כאשר מדובר בפיטורי צמצום? למשיבה הפתרונים".

מנחת "הכל דיבורים" ברשת ב', איילה חסוןצילום: ניר קידר

האגודה טוענת כי הרשות התחייבה להתייעץ לפני מהלך כזה עם האגודה, אך בהתייעצות שנערכה לא עלו לדיון הפיטורים. בנוסף, במכתב ששיגר זקן להנהלת הרשות נטען כי ההנהלה הקודמת של הרשות גיבשה מתווה לבחינת הערכת העובדים המועסקים בחוזים אישיים, שכולל הערכה של עבודת העיתונאים והעברת הנתנוים לפיל"ת לצורך ניתוח ההערכה. לפי זקן, הנוהל הזה לא בוצע.

זקן הזהיר במכתבו כי " בשם אגודת העיתונאים ובשם העיתונאים עצמם - כי לאור כל האמור לעיל, אנו מתנגדים להליך השימוע שהחל, ואין בכוונתנו לקחת בו חלק".

מרשות השידור נמסר: "הרשות אינה מגיבה לעניינים משפטיים התלויים ועומדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker