"אני מרוויחה 600 אלף שקל בחודש - ב'האח הגדול' הרווחתי 120 אלף שקל"

ועדת התרבות של הכנסת דנה היום בפרשת הכדורים הפסיכיאטריים ■ סער שיינפיין: אני מפחד מקשת ■ ח"כ זאב על "האח הגדול": "מי שנורמלי - לא נכנס לתכנית כזו"

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"פגשו אותי באופן אישי, הרגיעו אותי, אמרו לי שזו תהיה חוויה יוצאת מהכלל. יש לי משרד עורכי דין... כל החיים השקעתי בקריירה, כל מה שביקשתי זה חוויה", כך אמר היום סער שינפיין בדיון של ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת בעקבות שורת הפרסומים אודות הכדורים הפסיכיאטריים שניתנו למתמודדי תכנית הריאליטי "האח הגדול" של הזכיינית קשת.

"אמרו לי שקורצתי מחומר שכל עם ישראל צריך לראות. שאגיע לגמר. הבטיחו שישמרו עליי. אף אחד לא הזהיר אותי שעלול להיגרם לי נזק - כל דבר אפשרי, כל לחץ אפשרי שאפשר להפעיל על בן אדם כדי להכנס לתכנית, הם הפעילו".

"הם פנו אליי. הם עוצרים אנשים ברחוב - במקרה שלי זו היתה מישהי שאני מכיר. עברתי את האודישן ולא הסכמתי להיכנס, קופרמן פגש אותי והפעיל עליי המון שכנועים. פחדתי על הקריירה שלי ועל החיים שלי - הדגשתי את הפחד שלי. כולם עטפו אותי בחום שלא ידומיין. שאלו אותי כבר באודישנים: האם תסכים לעשות סקס מול המצלמה?

סער שינפיין בדיון בכנסת, הבוקרצילום: מתוך ערוץ הכנסת

"לפני שאתה נכנס לתכנית, מגיע אליך אלעד קופרמן - 'לך על זה חופשי'. אמרתי שאני לא אעשה את זה, לא אעשה דברים כאלה. יש לי אג'נדות ובגלל זה נכנסתי. לא רציתי להישאר שם יותר. תודה רבה. חוויתי את החוויה שלי.

"אמרו לי שפרוטוקול התכנית מחייב שאפגש עם הפסיכיאטר - זה הפורמט, אלה החוקים, וביקשו שאני לא אעשה בעיות.

"רבינוביץ' בא והזמין אותי לשבת לידו על הספה והתחיל להציג את עצמו כ'פסיכיאטר הכי טוב בארץ', שהגיע ל'אח הגדול' לטפל באנשים כמונו מתוך הכיף שלו. הוא יודע לטפל באנשים מהסוג שלי. הוא העיד על עצמו שהוא אדם כמוני, נרקיסיסט, הוא טען שהתכונות שיש לנרקיסיסטים גורמים לנו להיות מנהיגים, והתחיל להגיד לי מי אני ומה החששות שלי. ככה הוא רכש את אמוני בשיחה מאוד ארוכה. כשאמרתי שאני רוצה לצאת הביתה, הוא אמר לי שמהניסיון שלו בטיפול באנשים כמוני, הוא מבטיח לי שכשאני אצא החוצה, 'המבנה האישיותי שלי לא יאפשר לי להתמודד עם זה שהרמתי ידיים'. הוא אמר לי ש'כל מי שהצביע לך לעולם לא יסלח לך, אתה לא תסלח לעצמך, ואז אתה תצטרך טיפול הרבה יותר חמור'.

"עד היום אני שואל את עצמי איך לא יצאתי. התחלתי לקחת את הכדורים, עשרה מיליגרם כדור קטן כל ערב. אחרי שביקשתי לעזוב כל ערב, הוא אמר לי: "האופי הקשה שלך מתנגד לכדורים, בגלל זה אתה לא מרגיש טוב.

צילום: דניאל צ'צ'יק

"לא יכולתי לישון בלילות. אמרו לי שאדם נורמלי חייב לישון 9 שעות בלילה. אם הייתי יודע שמדובר בכדור של הפרעות אישיות וסכיזופרניה, בחיים לא הייתי לוקח את הכדור, הוא עבד עליי במשך חודשיים. כמעט חודשיים לקחתי כדור להפרעות אישיות לסכיזופרניה, בידיעה שזה כדור שינה. היה לנו בקבוק של ג'ק דניאלס שהחבאנו במטבח, לפני כל שידור שתיתי כוסית.

"אני עדיין בפחד ממה שערוץ התקשורת הזה וחברת ההפקה הזו יכולים לעשות. משתמשים בציניות ובכוח התקשורת".

את התכנית "האח הגדול" ייצגו בדיון משתתפים בתכנית, בהם גואל פינטו ופנינה טורנה. "אני מרוויחה 600 אלף שקל בחודש - ב'אח הגדול' הרווחתי 120 אלף שקל", אמרה טורנה.

מנהל התכניות של קשת, רן תלם, סיפר כי בשלב האודישנים כל מתמודד עובר בדיקה רפואית ובדיקה פסיכולוגית על מנת לקבוע האם הוא כשיר להיכנס לבית "האח הגדול". גם תלם וגם מפיק התוכנית, אלעד קופרמן, הדגישו בדיון כי קיימת הפרדה מוחלטת בין אנשי הטלוויזיה לבין הצוות הרפואי.

ח"כ ניסים זאב (ש"ס) אמר בדיון כי "מי שנורמלי - לא נכנס לתכנית כזו".

משרד הבריאות והרשות השנייה בודקים

ביום שבת החליט משרד הבריאות כי צוות מומחים, הכולל פסיכיאטרים ופסיכולוגים, יחד עם נציגי הרשות השנייה, יבחנו את הטיפול הנפשי הניתן למתמודדי העונה השנייה של תוכנית הריאליטי.

ביום חמישי הגיש סער שיינפיין, מתמודד העונה השנייה של "האח הגדול" תביעה על סך 2.5 מיליון שקל נגד הפקת "האח הגדול" וד"ר אילן רבינוביץ', הפסיכיאטר של אותה עונה. לטענתו, ניתנו לו כדורים פסיכיאטרים בלי שידע מהן תופעות הלוואי, וכי הוא נפגע מכך עד היום. מנגד, קופרמן הפקות, המפיקה את "האח הגדול", הגישה תביעת דיבה על סך 3 מיליון שקל נגד שיינפיין, לאחר שורת הפרסומים והראיונות שהעניק לעיתון "ידיעות אחרונות" נגד "האח הגדול".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker