יאיר לפיד: "אין תהליך שלום - זה אומר שמעבירים את הבעיה לדור הבא"

לפיד הגיע אתמול יחד עם בנו להרצות באירוע של המועדון העסקי אקדמי באוניברסיטת תל אביב

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

"בוא הנה! לאן אתה רץ? המארחים זה כאן" - כאן קיבל מנכ"ל סלקום לשעבר, עמוס שפירא, את פניו של יאיר לפיד שהגיע שלשום להרצות באירוע של המועדון העסקי אקדמי באוניברסיטת תל אביב.

שפירא, שעמד לצידו של נשיא האוניברסיטה פרופ' יוסף קלפטר, המשיך להיות קולני ובמצב רוח עליז במהלך הערב כולו. בזמן שהאורחים הרבים שוחחו זה עם זה לפני ההרצאה, העדיף לפיד במפתיע להסתגר בחדר אחורי לצד בנו, יואב. "אני בתקופה שאני לא עונה לשאלות", אמר לפיד בתגובה לשאלה מה דעתו על הקרב המתנהל בין "ידיעות אחרונות" לקשת, כמי שרק עד לאחרונה הגיש את "אולפן שישי" וכותב בידיעות. "אני ממש לא חושב על העניין הזה", הוסיף.

יאיר לפיד ובנוצילום: ניר קידר

"יש כאן שניים הערב שעובדים על שינוי כיוון. אחד מתכונן לקראת העבודה בכנסת, והשני הומלץ לנשיאות אוניברסיטת חיפה", אמר שפירא מעל הבמה כשהוא מתכוון ללפיד ולעצמו, "בעקבות המעבר לחיפה אני מסיים את תפקידי כיו"ר אגודת הידידים של אוניברסיטת תל אביב בצער רב. תמיד אמרתי שיום אחד אגיד שאני 'האבא של', ואני אכן משאיר לי כאן נכס, בני ד"ר אסף שפירא".

לפיד, שפתח את דבריו ב"חיבוק גדול" עם תושבי הדרום, הצליח לסחוף את הנוכחים הרבים - בהם מנכ"ל איקאה שלומי גבאי, משנה למנכ"ל בנק הפועלים חנה פרי-זן, ראש בית ספר סגול למדעי המוח פרופ' אורי אשרי, ואיש העסקים אמנון דיק - שמחאו מחיאות כפיים רמות במהלך נאומו.

עמוס שפיראצילום: ניר קידר

"אם אין תהליך שלום, מה זה אומר?", אמר לפיד, "שהחלטנו שמעבירים את הבעיה לדור הבא, כי אין לנו חשק לטפל בה. הטרגדיה הישראלית הגדולה היא שכולנו יודעים איך זה ייגמר, אבל לא יודעים כמה זמן יעבור וכמה אנשים ימותו בדרך. זה מעשה לא הגון להשאיר את הבעיות לדור הבא"

תגובות