שיינפיין: "האח הגדול חילק כדורים פסיכיאטריים"; קשת: "דרש 2.5 מיליון שקל"

(עדכון) אחד ממשתתפי התוכנית סיפר בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי חולקו כדורים פסיכיאטריים ■ מתמודדים אחרים סיפרו: שיחקו לנו במוח ■ קשת: "ניסיון נוסף של 'ידיעות אחרונות', אחד מני רבים, להכפיש ולהכתים את קשת ומותגיה'"

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

משתתפים בתוכנית "האח הגדול" של קשת בערוץ 2 טוענים שקיבלו מההפקה כדורים פסיכיאטריים - כך יחשוף העיתון "ידיעות אחרונות" במוסף "7 לילות" בסוף השבוע הקרוב.

האח הגדולצילום: דניאל בר און

סער שיינפיין, אחד המתמודדים, סיפר כי "תחת השפעת התרופות גרמו לי להישאר בבית ולנהל רומן עם איילה". 5 מתמודדים אחרים העידו: "גם אנחנו קיבלנו כדורים. שיחקו לנו במוח. זה היה כמו בית משוגעים".

זכיינית ערוץ 2 קשת השיבה מלחמה לפרסום היום, ומסרה כי "זהו ניסיון נוסף של 'ידיעות אחרונות', אחד מני רבים, להכפיש ולהכתים את קשת ומותגיה", נכתב במייל שנשלח לעובדים.

לדברי קשת, שיינפיין איים עליהם כי אם לא ישולם לו 2.5 מיליון שקל - הוא יפנה לתקשורת. "אין תופסים אדם בשעת צערו", נכתב במייל לעובדים. "שיינפיין מנסה לייחס את אכזבתו מן החיים לאחר התוכנית - לאחרים. לאחר שנוכח בתום שנתיים מימיו ב'אח הגדול' כי הוא אינו מצליח להתפרסם באמצעים מקובלים, שיינפיין מנסה כעת להתפרסם באמצעות הפרחת טענות משוללות כל יסוד. שיינפיין איים, באמצעות עורך דין מטעמו, שיפנה לתקשורת אם לא ישולם לו סכום עתק של 2.5 מיליון שקל וכעת הוא מממש את איומו. ניכר כי שיינפיין בוחר לעשות שימוש בפנייה לתקשורת במקום לברר את טענותיו המשפטיות בדרכים המקובלות".

עוד הוסיפו בקשת כי "לאחר יציאתו מהבית, שיינפיין שמר על קשרי עבודה עם קופרמן הפקות ושידורי קשת וזכה לליווי וסיוע צמוד של ההפקה כפי שהיא נוהגת עם משתתפי התוכנית, ליווי הנמשך לאחר סיום העונה. אם שיתוף הפעולה בין שיינפיין לבין קופרמן הפקות לא הניב את התוצאות אותן ציפה להשיג, הרי אין לו להלין אלא על עצמו".

בנוגע לטענות כי המשתתפים קיבלו כדורים נאמר בקשת כי "הטענות המועלות בכתבה חסרות שחר. הפקת 'האח הגדול', מתוך מקצועיות ואחריות לרווחתם ושלומם של המשתתפים בתוכנית, מעמידה לרשות הדיירים ליווי רפואי, במידת הצורך ובהסכמת הדיירים, בכל התחומים, לרבות בתחום הפסיכולוגי והפסיכיאטרי. הטיפול הרפואי לסוגיו מתנהל על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים ונעשה באופן ישיר, ללא התערבות ההפקה. ד"ר אילן רבינוביץ', פסיכיאטר בעל מוניטין וניסיון רב, דרש וקיבל אוטונומיה מקצועית מלאה והיה הסמכות המקצועית לעניין מצבם הנפשי של דיירי הבית".

בזכיינית מסבירים כי המתמודדים בתוכנית מקבלים שירותים רפואיים, לגוף ולנפש, ובוחרים בעצמם אילו תרופות ליטול. בעבר כבר סיפר גואל פינטו, שהשתתף ב"האח הגדול" יחד עם שיינפיין, כי נטל כדורים במהלך התוכנית. פינטו אמר את הדברים במהלך סרט ששודר בקשת.

בין קשת ל"ידיעות אחרונות" נערך מאבק קשה כבר כמה שנים, בעיקר על רקע המאבק בזירת אתרי האינטרנט - מאקו של קשת מול Ynet של ידיעות אחרונות. בזכיינית טוענים כי הסיקור ב"ידיעות אחרונות" בכל מה שנוגע לקשת הוא מופלה לרעה, ואף הציגו מחקר מיפעת מחקרי מדיה שביסס את טענותיהם.

כפי שנחשף ב-TheMarker, קשת פנתה למועצת העיתונות בדרישה ש"ידיעות אחרונות" תפרסם גילוי נאות בכל ידיעה הנוגעת לקשת כי השתיים הן מתחרות עסקיות. הליך הגישור בין הצדדים פוצץ בשבוע שעבר והפסיקה בעניין תועבר לבית הדין לאתיקה של מועצת העיתונות.

"זהו פרסום נוסף בשרשרת פרסומים שליליים ומכפישים כלפי קבוצת קשת הנמצאת, כידוע, בתחרות עסקית מול קבוצת ידיעות אחרונות", נכתב במייל של קשת לעובדים. עורכת דינו של שיינפיין לא מסרה תגובה.

לפני כשלושה שבועות הפנו עורכי דינו של שיינפיין מכתב לד"ר אילן רבינוביץ', הפסיכיאטר בעונת "האח הגדול" שבה השתתף שיינפיין, ולחברת ההפקה קופרמן, באיום בתביעה ובדרישה לתשלום של 2.5 מיליון שקל, בטענה לטיפול "רשלני וזדוני".

במכתב נטען כי שיינפיין "טופל ללא ידיעה מושכלת וללא הסכמתו בתרופות פסיכיאטריות... מדובר בתרופות שפשוט הביאו לשינוי התנהגותי של שיינפיין... דרישותיו לצאת מבית 'האח הגדול' לא נענו ותחת זאת הופעלה עליו – לרבות באמצעות הטיפול הפסיכולוגי - שטיפת מוח". במכתב אף נטען כי שיינפיין היה בשליטה מוחלטת של ההפקה, וכי הונחה על ידי רבינוביץ' ליצור קשר רומנטי עם אחת המשתתפות בתוכנית.

שיינפיין דרש פיצוי של 2.5 מיליון שקל בגין "נזק אדיר" שנגרם לו לטענתו, בין השאר משום שלדבריו לא הצליח לחזור לעבודה סדירה מאז סיום התוכנית. לפי המכתב, שיינפיין "סובל מתסמונת פוסט טראומטית, כזו המאפיינית פשעים אלימים ומניפולציות פסיכולוגיות". לפי טענות שיינפיין, בסיום העונה הובטח לו כי ישתתף בסדרה כלשהי, אך זו לא צולמו רק כמה פרקים והיא לא יצאה אל הפועל.

במכתב גם מובע איום מפורש שלפיו "מרשי אף יפנה מיוזמתו שלו לתקשורת ויבהיר היטב את מצב הדברים כדי למנוע מניפולציות, שאין ספק כי תנסו להפעיל נגדו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker