בדיקת TheMarker |

הקופון שגוזרות שופרסל ומגה על כל "פסק זמן"

בכיר ברשת שיווק פרטית: "לא צריך למכור חטיף פסק זמן ביותר מ-4.6 שקלים"

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

>> בקרב רשתות השיווק הפרטיות והיצרנים מתרעמים בימים האחרונים על כך ששטראוס ויצרני מזון אחרים הם אלה שנושאים לבד באחריות סביב הסערה על מחיריהם הגבוהים יותר בישראל של החטיף פסק זמן ומוצרים אחרים.

צילום: עדי אורן

"אין צורך למכור חטיף פסק זמן ביותר מ-4.6 שקלים. במחיר הזה, רשת השיווק מרויחה רווח יפה של כ-30% והצרכן מקבל מחיר הוגן", אמר בכיר באחת מרשתות השיווק הפרטיות. "מה ששופרסל ומגה עושות זה פשוט שוד לאור יום. הן דואגות שבמוצרים שנבדקים בסקרים, כמו קפה או חומוס, המחירים יהיו נוחים, אבל במוצרים אחרים - כמו חטיפים או מסטיקים, הן גובות מחירים גבוהים", הוסיף.

מבדיקת TheMarker עולה כי הרשתות הגדולות - שופרסל ומגה - גוזרות קופון גדול על מכירת חטיף פסק זמן, ויש להן אחריות למחירים הגבוהים. מחירו של פסק זמן במגה בעיר עומד על 6.29 שקלים ליחידה. הרשת משלמת לשטראוס על החטיף 3.2 שקלים (לפי מחיר מחירון לקמעונאים של 3.41 שקלים לא כולל מע"מ, פחות הנחה מוערכת של 20% לפחות הניתנת לרשתות הגדולות. כלומר, על כל פסק זמן שנמכר נשארים אצל מגה בעיר 3.09 שקלים, רווחיות גולמית של כ-50%.

ברשת העירונית הגדולה בישראל, שופרסל שלי, נמכר פסק זמן ב-5.99 שקלים ליחידה. כלומר, אם מגה בעיר משלמת לשטראוס 3.2 שקלים נותרים אצלה 2.79 שקלים - רווחיות גולמית של 43%.

רשתות השיווק מציעות בימים אלה מבצעים שונים על פסק זמן וחטיפים אחרים, חלקן לקראת חג הפורים וחלקן לאור המחאה החברתית, אך מדובר במבצעים שמציעים מחיר נמוך יותר ברכישת מספר מסוים של יחידות פסק זמן ולא על רכישת חטיף אחד.

ברשתות הדיסקאונט שופרסל דיל ומגה בול המחיר נמוך יותר - 4.99 שקלים, שמותיר לרשתות 1.79 שקלים - רווחיות גולמית של כ-37%. ברשתות הפרטיות ניתן למצוא את החטיף במחירים נמוכים יותר, כמו למשל 3.9 שקלים ברמי לוי שיווק השקמה, 4.6 שקלים בויקטורי ו-3.99 שקלים בכמעט חינם.

פסק זמן - כמה מרוויחות הרשתות?

"הרשתות מקבלות משטראוס הנחה של 20% לפחות על מחיר המחירון, ומספיק שהן היו מוכרות את החטיף ב-4.5 שקלים והן היו נותרות עם רווח מאוד יפה. מפה התחילה כל הסערה סביב הפסק זמן - גם יצרניות המזון לא חפות מפשע, כמובן, וצריך להבין למה בחו"ל המחיר יותר נמוך, אבל הסערה סביב מחיר הפסק זמן כה גדולה כי מחירו בניו ג'רזי הושווה למחיר של מגה בעיר, שגובה לא פחות מ-6.29 שקל לחטיף", אומר בכיר ברשת שיווק פרטית אחרת.

מרשת מגה נמסר: "מוצרי חטיפי השוקולד הינם מוצרים המוצעים בתדירות גבוהה לאורך כל השנה במחירי מבצע הנמוכים יותר ממחירי המחירון של המוצר. לדוגמה, כיום מוצעים כל חטיפי השוקולד של שטראוס במבצע של 3 פלוס 2 בסניפי מגה בול ומגה בעיר".

בשופרסל סירבו להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker