בעקבות תביעה נגד מפתחי אנדרואיד: קריאה לחרם נגד סאני

הוקמה קבוצה בפייסבוק כתגובה למהלכים משפטיים שנקטה יבואנית סמסונג בשוק המקומי

אמיתי זיו

סערה בקהילת האנדרואיד הישראלית, עקב הפרסום ב-TheMarker על מהלכים משפטיים שנקטה סאני, נפתחה קבוצה בפייסבוק הקוראת לחרם על יבואנית מכשירי הסלולר של סמסונג לישראל, שנמצאת בבעלות אילן בן דב.

אילן בן דבצילום: עופר וקנין

המהלכים המשפטיים של סאני נגד השוק המקומי כוללים בין היתר תביעה נגד חנות GoMobile ואיום בתביעה נגד אתר הפורומים Android.co.il ואף נגד מפתח האנדרואיד העצמאי המכונה PilotX, שכפי הנראה הפסיק את פעילות הפיתוח שלו אחרי קבלת האיום המשפטי.

הקבוצה בפייסבוק קוראת לחרם צרכנים על סאני. כמו כן נפתחה עצומה בנושא בה נכתב (בפניה לסאני): "השקעתם זמן בתרגום הפלטפורמה? מצוין, תנו לאנשים את היכולת לקחת את ההתקדמות שעשיתם ולקדם אותה עוד יותר, במקום זאת אתם מעדיפים לבזבז את זמנכם על תביעות. התביעה הזו אינה רווחית - ציבור הלקוחות לא יקנה מחברה שעוצרת את קידום מוצריה. התביעה הזו אינה צודקת - אנדרואיד היא פלטפורמת קוד פתוח אשר ערך שיתוף הפעולה בה הוא מרכזי, אמצו את צוות PilotX במקום לתבוע אותו, אנו קוראים לסאני תקשורת למשוך את תביעתה לאלתר!".

גולשים זועמים הביעו את דעתם על התביעה גם בעמוד הפייסבוק הרשמי של סאני. בתשעת החודשים הראשונים של 2011 יצרה פעילות מכירת מכשירי סמסונג הכנסות של 936 מיליון שקל.

מחברת סאני נמסר בתגובה כי "סאני תקשורת, יבואנית ומפיצת סמסונג מובייל בישראל, מברכת ומעודדת מפתחים אשר משתמשים בקוד הפתוח על מנת ליצור תוכנת עברית ותוכנות נוספות. עם זאת, סאני, המעסיקה 40 אנשי פיתוח, מפתחת בעצמה את תוכנת העברית למכשיריה. על כן, החברה מבקשת לשמור על זכויות היוצרים שלה בכל הנוגע לתוכנות שפיתחה. בניגוד לפרסומים, החברה הגישה תביעה נגד go mobile ולא כנגד מפתחי האנדרואיד בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום