פרסום ראשון

שופרסל דיל מוותרת על המבצעים לטובת מחירים קבועים

רשת הדיסקאונט הפיצה בסניפיה שלטים שעליהם נכתב כי היא מתחייבת להציע "מחירים נמוכים לאורך זמן" ■ עד כה נקטה הרשת במדיניות של מבצעים, בניסיון להתחרות ברשתות הפרטיות

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רשת שופרסל משנה אסטרטגיה ברשת הדיסקאונט שלה, שופרסל דיל. בימים האחרונים  נתלו בסניפי הרשת שלטים המודיעים כי "בינואר 2011 הורדנו מחירים של 2,151 מוצרים.  אנחנו מבטיחים להשאיר אותם נמוכים לאורך זמן". מדובר בצעד ראשון של חזרה למדיניות  של 'מחיר נמוך כל השנה' ללא מבצעים וניסיון להתמודד מול התחרות הגוברת מצד הרשתות  הפרטיות ובראשן רמי לוי שיווק השקמה.

עבור שופרסל מדובר באסטרטגיה חדשה-ישנה של חזרה למקורות, אחרי שספגה ירידה חדה ברווחיות והודיעה על החלפת ההנהלה. את האסטרטגיה מקדם המנכ"ל החדש, איציק אברכהן. עם השקת שופרסל דיל הכריזה רשת האם כי מדיניות רשת הדיסקאונט תהיה של מחירים נמוכים כל השנה ללא מבצעים. עם השקתה, גם רשת הדיסקאונט של המתחרה מרבוע כחול, מגה בול, אימצה את המדיניות. עם זאת, בשנתיים האחרונות היטשטשה בהדרגה המדיניות של שופרסל דיל בתגובה למבצעים שהציעו הרשתות הפרטיות. בתחילה הציעה הרשת מבצעים ספורים לחברי מועדון בלבד, וכיום כבר מדובר במבצעים רוחביים. האתגר של שופרסל  יהיה להצליח לשמור על מחירים קבועים ללא שינוי בזמן שמתחרותיה ייצאו במבצעים.

צילום: טס שפלן

בשנה האחרונה ניסתה שופרסל לבצע כמה מהלכים כדי להתמודד עם השוק המשתנה בכלל ועם תחרות המחירים האגרסיבית בפרט. ­ היא ביטלה את פורמט שופרסל ביג והשיקה את שופרסל דיל אקסטרה. לדברי רבים בענף, המהלכים ייצרו תחושה ששופרסל מזגזגת ומאבדת את הפוקוס שאיפיין אותה בשנים קודמות. בין היתר נגררה הרשת פעמים רבות אחרי הרשתות הפרטיות, ובעיקר אחרי רמי לוי שיווק השקמה, והציעה מבצעים מתחרים של מוצר בשקל. גם מול מגה בול נגררה שופרסל למאבק, שהתנהל בזירת הפרסומות בטלוויזיה.

דו"חות שופרסל לרבעון השלישי של 2011 הראו ירידה של 59% ברווח הנקי ושל 44% ברווח התפעולי. במקביל, ביצעה הרשת שינויים בהנהלה, כשסמנכ"ל התפעול ושרשרת האספקה איציק אברכהן מונה למנכ"ל החברה והחליף את אפי רוזנהויז וריצ'י הנטר. מאז הודיעה הרשת על פיטורי עשרות עובדי הנהלה, מטה ומשאבי האנוש. בנוסף, כמה ספקים העידו כי שוופרסל נוקטת צעדים חריפים לשיפור תוצאותיה ומאיימת להוריד מוצרים מהמדפים אם לא יאפשרו לה להציע מחירים נמוכים יותר מאלה שמציעות הרשתות הפרטיות.

בשופרסל סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker