רשתות השיווק יחוייבו לקבוע מחיר אחיד למוצר בפריפריה ובמרכז

כך לפי הצעת חוק של עמיר פרץ (עבודה), שהגיש את הצעת החוק לאחר שהתגלה כי "הפערים במחירי מוצרים באותן רשתות שיווק בין המרכז לפריפריה ממשיכים להיות גבוהים"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

רשתות השיווק יחוייבו לקבוע מחיר אחיד למוצר באותה רשת בסניפיה בפריפריה ובמרכז הארץ, מלבד סניפים שבתקופה מסויימת נמכרים במחיר מבצע. שר התמ"ת יקבע את מספר הסניפים שהמחיר בהם של מוצר יהיה אחיד - כך מציע ח"כ עמיר פרץ (עבודה) בהצעת חוק שתדון מחר (יום א') בוועדת השרים לענייני חקיקה.

פרץ הגיש את הצעת החוק לאחר שהתגלה כי "הפערים במחירי מוצרים באותן רשתות שיווק בין המרכז לפריפריה ממשיכים להיות גבוהים, באופן בלתי נסבל". לדבריו, "זוהי תופעה מקוממת ומי שמשלם את המחיר הוא הצרכן".

פרץ הוסיף כי "לאחרונה פורסם כי המחירים של מוצרי המזון באזורי הפריפריה גבוהים מן המחירים של אותה רשת באזור במרכז. לא רק שאין סיבה שיהיו פערים בין מחירי המוצרים בין סניפי אותה רשת שיווק , אין כל סיבה שהפערים במחירים פעלו לרעת תושבי הפריפריה ,שכן האוכלוסייה המתגוררת באזורים אלה הינה אוכלוסייה חלשה באופן יחסי. על כן מוצע לקבוע כי מחירי מוצרים יהיו זהים ברשתות שיווק להן מעל מספר מסויים של סניפים ,מלבד מוצרים אשר נמכרים לתקופה מסוימת במחירי מבצע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker