ערוץ 10 לא ייסגר: הרשות השנייה אישרה את הארכת הזיכיון בשנה

(עדכון) מוקדם יותר דווח כי משקיע אירופי מוכן להזרים 60 מיליון שקל לערוץ ■ בשבוע שעבר קיים המנכ"ל ורשבסקי פגישות בלונדון ובציריך עם משקיעים פוטנציאליים ■ ההערכות הן כי המשקיע החדש ייכנס לערוץ במקומו של ארנון מילצ'ן

נתי טוקר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתי טוקר

גלגל ההצלה של ערוץ 10: לאחר הליך של שימוע, החליטה הערב מועצת הרשות השנייה להאריך את זיכיון הערוץ עד 2013 - זאת בעקבות חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בתמך במהלך. ערוץ 10 מסר בתגובה: "אנחנו מברכים על כל פתרון שיאפשר המשך פעילות הערוץ ומימוש רפורמת הרישיונות".

צילום: עופר וקנין

בשימוע השתתפו מנכ"ל ערוץ 10 יוסי ורשבסקי והיועצת המשפטית של הערוץ דבורה קמחי. ממועצת הרשות נמסר כי הארכת הזיכיון מאושרת בכפוף "להשלמת בדיקת עמידתה בתנאי הכשירות כאמור וביצוע כל הנדרש ממנה לשם כך. ישראל 10 תמציא לידי הרשות ללא דיחוי את כל המסמכים הנדרשים, המוכיחים את הכשירות לקבלת הארכת הזיכיון".

ברשות גם אומרים כי בכוונתם לדון בנושא הסנקציות על ערוץ 10 בגין אי התשלום: "בכוונת מועצת הרשות לדון בשבועות הקרובים בצעדים שיש לנקוט כלפי ערוץ 10 בגין הפרתה את חובתה לתשלום החוב הדחוי, בהתאם לכל האמצעים העומדים לרשותה מכוח הוראות החוק והזיכיון, וזאת לאחר שמיעת טיעוני הערוץ בעניין. המועצה מצפה לקבל מבעלי המניות של ישראל 10 הצהרה באשר למחויבותם להמשיך לתמוך במילוי מחויבויותיו של הערוץ במהלך השנה הקרובה".

ח"כ ד"ר נחמן שי: "החלטת הרשות השנייה מסיימת תקופה קשה לעובדי ערוץ 10 ולקברניטיו שחוו על בשרם התערבות של אינטרסים פוליטיים בשוק התקשורת הישראלי. המאבק על עתידו של ערוץ 10 ממחיש את החשיבות להעברת השוק ממעמד של זיכיונות למעמד של רישיונות, כך ניתן יהיה לצמצם את השפעתה המזיקה של הממשלה".

מוקדם יותר אמר מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, כי הוא "מקווה שתוך עשרה ימים ייכנסו לערוץ 10 משקיעים חדשים". ורשבסקי אמר את הדברים במהלך שימוע שנערך במועצת הרשות השנייה לאחר שהערוץ לא שילם את חובותיו למדינה בסך 60 מיליון שקל. מועצת הרשות צפויה לאשר את המשך הזיכיון של הערוץ בהתאם לחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה.

מוקדם יותר דיווחנו כי ראשי ערוץ 10 מקיימים מגעים מתקדמים עם משקיע אירופי שעשוי להזרים לערוץ כ-60 מיליון שקל, ולהיכנס כבעל מניות. ההערכות הן כי המשקיע החדש ייכנס לערוץ במקומו של ארנון מילצ'ן.

בשבוע שעבר קיים מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, פגישות בלונדון ובציריך עם משקיעים פוטנציאליים. לפי גורמים בענף, ישנה הסכמה להזרמה מצד אחד המשקיעים.

במקביל, נמשכים המגעים לכניסה של איש העסקים חזי בצלאל להשקעה בערוץ. בימים האחרונים, במיוחד לאחר חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה שלפיה זיכיון הערוץ יוארך בשנה, לוחצים אנשי ערוץ 10 על בצלאל להגיע להחלטה לגבי ההשקעה בערוץ. בצלאל התנה את כניסתו לערוץ בדחיית חובות ערוץ 10 למדינה בהיקף של 60 מיליון שקל, וכעת חודשו עמו המגעים.

אבי בלשניקוב, נציגי של בעל המניות רון לאודר מסר: "אין תגובה". לא נמסרה תגובתם של בעלי המניות הנוספים, יוסי מימן וארנון מילצ'ן. בערוץ 10 הכחישו את פרטי הידיעה.

עובדי ערוץ 10צילום: תומר פולטין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker