ההסתבכות, החובות והפינוי: מאחורי הקלעים של סגירת שוקי זיקרי

שיק השכירות של זיקרי חזר - ובשבוע שעבר הוא פונה ממשרדיו הראשיים ■ הרשת הודיעה כי תפסיק לפעול ו"תסיר אחריותה מכל פעילות הנושאת ועושה שימוש בשם המותג במישרין ובעקיפין" ■ מעצב השיער אבי פדידה במו"מ לרכישתה

עדי דברת-מזריץ
שני מזרחי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים47

אחרי למעלה מ-20 שנה, רשת המספרות שוקי זיקרי סוגרת את פעילותה. במכתב של שוקי ומייק זיקרי שהופץ הבוקר נמסר כי הרשת סוגרת את פעילותה עקב קשיים כלכליים. לרשת היתה הוצאה גדולה השנה עם הרחבת הסניף בבן יהודה בתל אביב ופתיחת מספרות ברמת החי"ל וחזרה לסניף המיתולוגי ברמת השרון.

שוקי זיקריצילום: קמחי מוטי

ל-TheMarker נודע כי מי מעצב השיער אבי פדידה מכיכר המדינה מנהל מגעים לרכישת הרשת. פדידה סירב להגיב לידיעה ומסר כי "כואב לו על שוקי זיקרי".

"לאחר למעלה מ-20 שנות פעילות עשירות ופורצות דרך בתחום עיצוב השיער בארץ ובעולם, בהן הובלנו בכל תחום וערוץ, יצרנו מגמות וקבענו סטנדרטים הן מבחינת גודלה של הרשת, המספרות, בתי הספר, המוצרים, התצוגות בארץ ובעולם, שפת העיצוב, הקולקציות וכלה ברמה המקצועית והשירותית, אנו נאלצים להודיע, בעצב רב, על הפסקת פעילות רשת 'שוקי זיקרי' עקב קשיים כלכליים", נכתב בהודעה שמסר זיקרי לתקשורת.

עוד נכתב כי רשת שוקי זיקרי על כל סניפיה ברחבי הארץ, תפסיק לפעול וכן תסיר אחריותה המקצועית מכל פעילות הנושאת ועושה שימוש בשם המותג במישרין ובעקיפין.

למרות ההודעה, נכון לשעות הבוקר עוד ניתן היה לקבוע תור בסניף הראשי בבן יהודה, כאשר לדברי העובדים במקום, זיקרי ממשיך להגיע למספרה.

צווי פינוי ותביעה על חוב של 1.4 מיליון שקל

הסתבכותו של זיקרי החלה ככל הנראה כבר לפני שנים. נגד זיקרי תלויות ועומדות מספר תביעות בבתי המשפט השונים ברחבי הארץ. רק בשבוע שעבר קיבל זיקרי הודעת פינוי למשרדיו הראשיים ברחוב הירקון, לאחר שלא היה כיסוי לשיק השכירות שהעביר. בעלי הנכס, שכבר קיבלו צו פינוי והאריכו את החוזה של זיקרי לתקופות קצובות וקצרות, ביקשו ממנו לפנות את הנכס ובשבוע שעבר קיבלו את המפתחות לידיהם.

במהלך שנת 2010 הוגשו מספר תביעות נגד חברת שוקי זיקרי אחזקות. חברת מוצרי שלם הגישה תביעה של למעלה מ-1.4 מיליון שקל לבית משפט השלום בהרצליה. מוצרי שלם החזיקה נכס ברחוב הפלדה בהרצליה, אותו השכירה לחברת שוקי זיקרי אחזקות. בשנה שעברה, ולאחר שזיקרי פינה את הנכס, הגישה מוצרי שלם תביעה לפיצוי כספי בסכום של למעלה מ-1.4 מיליון שקל בטענה כי כבר מחודש מרץ 2010 הפסיק זיקרי לשלם את דמי השכירות, הארנונה ותשלומי החובה שחלים עליו. יתרה מכך, נטען בכתב התביעה, המשיך זיקרי להחזיק בנכס, סיכל עסקה להשכרתו ןמנעו ממוצרי שלם להקטין את נזקיה. זאת ועוד, נטען בכתב התביעה, כי לאחר הגשת התביעה, פינה זיקרי את הנכס אולם לא החזירו למצבו הקודם.

בגין התקופה האמורה, לפי כתב התביעה, נשארו חובות של זיקרי לעיריית הרצליה בסכום של 119 אלף שקל, דמי השכירות שלא שולמו תפחו לסכום של 240 אלף שקל, ריבית פיגורים בגובה של 17 אלף שקל, אובדן דמי שכירות בגובה של מיליון שקל. בעקבות כך כאמור, הוגשה תביעה נגד זיקרי בסכום של למעלה מ-1.4 מיליון שקל.

במקביל, ארבעת בעלי הנכס שברחוב הירקון בתל אביב ושימש את זיקרי כמשרדים ראשיים וסניף הדגל של רשת המספרות הגישו באמצעות עו"ד גור-אריה ארמרניק, בקשה לפינוי הנכס בעקבות חובות והפרת החוזה. לאחר הגשת התביעה, הגיעו הצדדים בחודש אוגוסט 2010 להסדר פשרה, לפיו ישלם זיקרי את תשלומי השכירות של החודשים שקדמו להגשת הבקשה בשני תשלומים ויעמיד שיקים עבור החודשים הבאים לשכירות. בנוסף, החתימו בעלי הנכס את שוקי זיקרי ואת מנהל החברה מייק זיקרי על ערבות אישית, ונקבע כי השניים יוכלו להמשיך להחזיק בנכס לתקופות קצובות וקצרות בתנאי שתשלומי השכירות ייפרעו בזמם. אם לשיקים לא יהיה כיסוי, בעלי הנכס ישתמשו בצו הפינוי שבידיהם מבלי לפנות לבית המשפט פעם נוספת.

ההסכם שאושר על ידי בית המשפט קיבל תוקף של פסק דין, והחודש, שיק שנתן זיקרי לשכירות חזר ללא כיסוי. לפיכך, פנה עו"ד ארמרניק לזיקרי בשבוע שעבר וביקש ממנו לפנות את הנכס. זיקרי פינה את הנכס והודיע על סגירת עסקיו.

בנוסף, קיימות מספר תביעות של עובדים לשעבר של זיקרי בדרישה לפיצוי כספי על עבודתם וזכויות שמגיעות להם בדין. כמו כן, קיימים שלושה תיקי הוצאה לפועל פתוחים נגד זיקרי שסכומם מסתכם בחצי מיליון שקל. שלושת התיקים הם בעקבות שיקים לא כיסוי שהוגשו להוצאה לפועל, שניים מהם ניתנו לחברת המוצרים לוראל בסכום כולל של 300 אלף שקל.

עד כה לא הוגשה תלונה במשטרה באשר לחובות נוספים של זיקרי לשוק האפור או בגין איומים על חייו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker