סופר-פארם מזהירה מפני עליית מחירי עדשות המגע

לטענת החברה, יוזמת משרד הבריאות לאפשר מכירה רק בחנויות אופטיות או על ידי בסיס מרשם רוקח תפגע בתחרות

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ

רשת סופר-פארם טוענת כי יוזמת משרד הבריאות למכירת עדשות מגע על בסיס מרשם רק על ידי רוקח או בחנויות אופטיקה תפגע בתחרות ותביא לעליית מחירים. זאת בהמשך לטיוטת תקנות של משרד הבריאות שמסתמכת על מסקנות ועדה מקצועית לפיהם מדי שנה נגרמים זיהומי עיניים רבים בשל שימוש לקוי בעדשות מגע.

"המשרד עומד להיכנע לקמפיין מתמשך של רשתות האופטיקה ואיגוד האופטומטריסטים שבמסווה של דאגה לשלום הציבור מנסים להגן על ענף שלאורך שנים התנהל ברווחיות של למעלה מ60% שאין לה אח ורע בתחום הקמעונאות", אומר ניצן לביא, משנה למנכ"ל סופר-פארם.

סניף סופר-פארם

לדברי סופרפארם, שהחלה לשווק עדשות בשנת 2005, במהלך שש השנים האחרונות מחיריהן של עדשות מגע בישראל ירדו בכ- 40% בממוצע בשל התחרות החדשה בתחום.

"לא הגיוני שאותו משרד שהתיר ב-2005 מכירת תרופות ללא מרשם מן המדף - מוצרים שהסכנה מצריכה לא נכונה שלהם גדולה הרבה יותר, בטענה שלאחר שימוש ממושך הצרכן מכיר את המוצר, יאסור עכשיו בצעד הפוך מכירת עדשות מן המדף", הוסיף לביא.

תגובת משרד הבריאות: " המשרד משוכנע שהאיכות תגדל ותלווה בהדרכה ניאותה לצרכן, מעבר לאופן בו הדברים מבוצעים היום. וזאת מבלי להעלות מחיר. שיקולי משרד הבריאות, הם שיקולי בריאות הציבור בלבד. השיקולים של המעורבים הרבים בנושא זה הם לרוב מסחריים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker