לשכת נתניהו לחצה - האוצר אישר את תקציב רשות השידור

הוועד המנהל של הרשות אישר בישיבתו האחרונה גם את תקציב 2012 של הרשות

נתי טוקר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

משרד האוצר הודיע היום לרשות השידור כי הוא מאשר את תקציב הרשות ל-2011. בחודשים האחרונים עיכב האוצר את אישור התקציב, בעיקר בניסיון ללחוץ על הרשות ליישם את הרפורמה באמצעות מכירת הנדל"ן שברשותה. ואולם לאחר לחץ מצד לשכת ראש הממשלה ומצד חברי כנסת, הודיע היום האוצר על אישור התקציב.

נוסף על כך, הוועד המנהל של הרשות אישר בישיבתו האחרונה את תקציב 2012 של הרשות, והוא אמור להיות מוגש לאישור האוצר בתקופה הקרובה. אי אישור התקציב עד כה הקשה על תפקוד הרשות ומנע ממנה לפעול על פי חוק.

בדיון שהתקיים השבוע בוועדת לביקורת המדינה הזהיר מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם: "בגלל אי אישור התקציב על ידי האוצר, עומדת הרשות על סף פשיטת-רגל". יו"ר הוועדה ח"כ רוני בר און (קדימה) מתח ביקורת קשה על התנהלות משרד האוצר, ואמר: "המשרד נוהג בבריונות ומעכב כבר מזה כחצי-שנה את אישור תקציב הרשות לשנה הנוכחית. הרשות מבקשת לנהוג על פי חוק ומינהל תקין – והאוצר הוא שמונע זאת ממנה".

בשבע השנים האחרונות פעלה הרשות ללא תקציב מאושר, ובדו"ח מבקר המדינה נמתחה ביקורת על כך. במאי אישרה ועדת הכספים של הרשות את התקציב ל-2011 בהיקף של 870 מיליון שקל. התקציב שהוגש היה מאוזן, והתבסס על תוכנית להעמקת הגבייה של האגרה בסך של 30 מיליון שקל.

במשרד האוצר אישרו כי תקציב הרשות אושר ומסרו: "תקציב הרשות ל-2011 הוגש באיחור של שבעה חודשים. הרשות אמורה להגיש את תקציב 2012 היום, ב-1 דצמבר, ואנו מקווים שיוגש בזמן תקציב מאוזן בהתאם למתווה הרפורמה".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker