אבי שומר:"נקדם את ספריה של אורלי קסטל-בלום בצומת ספרים"

 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
 אבשלום חלוץ
אבשלום חלוץ

אתמול פורסם ב"מעריב" ראיון עם הסופרת המוערכת אורלי קסטל-בלום, שסיפרה על מצבה הכלכלי הקשה וטענה כי הסופרים בישראל אינם מצליחים להתקיים בכבוד. בין היתר אמרה קסטל-בלום כי היא "לא רוצה לגמור כמו דוד אבידן". "אני מסכים שהמדינה צריכה לדאוג לסופרים, כמו שהיא דואגת לתיאטרון ולקולנוע בישראל", אומר אבי שומר, מבעלי צומת ספרים. "היחידים בתחום התרבות שכמעט שלא מצליחים לחיות הם הסופרים והאמנים".רבות דובר על התמלוגים הנמוכים שמקבלים הסופרים ומחירי הספרים הנמוכים ברשתות.

"אני לא רוצה להיכנס להחלטות של הוצאות הספרים, אבל יש סופרים שמרוויחים יותר מחמישה או עשרה אחוזים. יש כאלה שמשתכרים יותר ויש כאלה שפחות. אי אפשר להגיד שאין סופרים שמרוויחים יפה, אבל עדיין רובם לא חיים בכבוד בלי לעבוד גם בעבודה אחרת. העניין הוא, שאין מדינה בעולם שמוציאה כל כך הרבה ספרים לכל כך מעט אנשים, ואם הספרים היו במחיר מלא - אנשים היו קונים הרבה פחות".

לגבי קסטל-בלום יש לשומר רעיונות יותר פרודוקטיביים: "אני מאוד מעריך ואוהב את הספרים שלה", הוא אומר, "אני מוכן לקחת את זה כפרויקט אישי, לראות איך אנחנו מקדמים את הספרים שלה ולהתחיל להניע את הגלגל בכמויות ובערימות של ספרים בחנויות. אנחנו נבדוק איך אנחנו, כרשת, מעבירים לה ישירות יותר תמלוגים מהמכירות, בלי קשר להוצאות הספרים. חשוב שסופרים כמו קסטל-בלום לא ירעבו ללחם. אני כמובן לא רוצה שהיא תגמור כמו דוד אבידן. אנחנו, כולנו, לא יכולים להתנער מאחריות לסופרת כזאת".

את תגובתה לנושא של מנכ"לית סטימצקי, איריס בראל, לא ניתן היה להשיג עד למועד סגירת העיתון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker